Praca  dla Opiekunek i Opiekunów osób starszych w Niemczech

Oferty
Mamy dla Ciebie wiele atrakcyjnych ofert pracy jako Opiekun/Opiekunka osób starszych w Niemczech.
Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy oraz skontaktuj się z nami po więcej szczegółów! 
Zgłoś się nawet bez znajomości języka niemieckiego.
Świetne zarobki i ekstra premie!

ID oferty:

Data wyjazdu:

Długość pobytu:

Poziom języka:

Płeć podopiecznego:

Prawo jazdy:

Sortuj po: ID oferty data wyjazdu poziom języka

Dostępnych ofert: {{offers.length}}

{{ offer.name }}

Miejscowość: {{ offer.localization }}
Data wyjazdu: {{ offer.departure }}
Język:
Język: do uzgodn.
Długość pobytu: {{ getOfferLanguageTxt(offer.length) }}
Wypełnij formularz
WYŚLIJ
{{offer.extra_mark_star}}
Zwrot kosztów podróży
Pan do opieki
Pani do opieki
Para do opieki
Pacjent chodzący
Pacjent na wózku
Pacjent leżący
Lekki pacjent
Bez dźwigania
Bez pieluch
Transfer
Spokojne noce
Pacjent mieszka sam
Pacjent w dobrej formie
Przychodzi pielęgniarka
Przychodzi pomoc
Przychodzi sprzątaczka
Przychodzi ogrodnik
Częste odwiedziny/wsparcie
Dom
Mieszkanie
Miasteczko
Miasto
Wieś
Własny pokój
Wydzielone mieszkanie
Własna łazienka
Komfortowe zakwaterowanie
Samochód
Potrzebne prawo jazdy
Rower
Blisko sklepy
Zwięrzęta
Ogród przy domu
Basen przy domu
Internet
Dla doświadczonych
Dla serdecznych
Dla towarzyskich
Dla lubiących kulturę
Dla stanowczych osób
Miła atmosfera
Spokojne zlecenie
Wyjścia do teatru/kina
Spacery
Można palić
Nie można palić
Można palić na zewnątrz
promo promo promo promo promo promo promo promo
Na tej ofercie zarobisz łącznie netto:
100% zwrotu kosztów podróży
Krótka oferta - dowiedz się o zwrot kosztów podróży
Przelicz
{{offer.offer_guardian}} Opiekun oferty
phone {{offer.offer_guardian_phone}} Zapytaj na facebooku Aplikuj

Praca dla Opiekunki w Niemczech – kilka informacji o nas

Jesteśmy firmą, która pomaga Opiekunkom osób starszych w znalezieniu legalnego zatrudnienia w Niemczech. Z drugiej strony wspieramy niemieckie rodziny w zapewnieniu opieki dla ich bliskich. Osoby starsze potrzebują stałej opieki i pomocy w wykonywaniu codziennych, podstawowych czynności. Posiadamy różnorodne oferty pracy w opiece w Niemczech, dlatego możemy zaoferować pracę Opiekunkom z różną znajomością jezyka niemieckiego oraz różnym poziomem doświadczenia.

Opiekunka Osób Starszych w Niemczech – co warto wiedzieć

Praca w Niemczech jako Opiekunka osób starszych wymaga od kandydata zaangażowania oraz empatii dla seniora. Nasi podopieczni cierpią na różne schorzenia. Jest to niedowidzenie, niedosłuch, choroby układu kostnego, niedowład kończyn, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze oraz zaburzenia takie jak Alzheimer, demencja starcza, problemy z pamięcią. Seniorzy wymagają ciągłej pomocy swojej Opiekunki w domu. Mile widziane w tej pracy jest również doświadczenie na stanowisku opiekunki w Niemczech lub innych krajach, w naszej firmie bierzemy również pod uwagę doświadczenia zdobywane w życiu osobistym. Opiekowanie się swoim sąsiadem, babcią, dziadkiem lub koleżanką, która zachorowała jest również nieocenionym doświadczeniem, które z pewnością przyda się w pracy w Niemczech. Do zadań Opiekunki osób starszych w Niemczech należy także robienie zakupów, przygotowanie obiadów, czy prowadzenie gospodarstwa domowego. Zdarzają się również takie oferty, gdzie przychodzi dodatkowa pomoc np. Pani do sprzątania lub pielęgniarka. Kandydat i/lub kandydatka na opiekuna osób starszych powinien/na wyróżniać się cierpliwością oraz empatią w stosunku do osób schorowanych oraz łatwością w nawiązywaniu kontaktów – w końcu Opiekunka w Niemczech spędza z seniorem większość czasu. Nasze Panie Opiekunki pracują w Niemczech na ofertach trwających ok 2 miesiące, często jednak ten pobyt się wydłuża, ponieważ praca opiekunki sprawia im satysfakcję w niesieniu komuś pomocy. Łączymy w ten sposób pracę zarobkową jako opiekun w Niemczech, z możliwością nawiązania przyjaźni z seniorami i zwiedzaniem innego kraju i pięknych miast. Nasze Panie opiekunki stają się bardzo często zżyte z seniorem tak bardzo, że są jak członek rodziny.

Praca w opiece w Niemczech z Pronobel

Nasza firma rekrutuje do pracy w opiece w Niemczech od ponad 10 lat. Przywiązujemy bardzo dużą wagę do tworzenia czytelnych i łatwych zasad rekrutacji. Ma to swoje odzwierciedlenie w jasnych i przejrzystych warunkach umowy. Ponadto wszyscy Pracownicy naszej firmy mogą w każdej chwili liczyć na fachową pomoc prawną i kadrową. To ważne być czuć się bezpiecznie, w każdej sytuacji. Pracując w naszej firmie Opiekunka Osoby Starszej w Niemczech może liczyć na pomoc osobistego opiekuna. Jego zadaniem jest koordynacja pracy przez cały okres pobytu w Niemczech. Nasz Dział Koordynacji jest do Waszej dyspozycji przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dobierając oferty pracy sprawdzamy miejsce zatrudnienia, jak i warunki i zakres obowiązków Opiekunki. Dbamy o Opiekunki tak, jak chcielibyśmy, by one zadbały o swoich podopiecznych. Wszystkie elementy związane z zatrudnieniem w Pronobel są w pełni legalne, także ubezpieczenie, zarówno w ZUS, jak i indywidualne. Otaczamy Opiekunki stałą opieką oraz troszczymy się o ich bezpieczeństwo.

Praca dla Opiekunki w Niemczech – proces rekrutacji

Nasze doświadczone koleżanki z działu rekrutacji pomagają w sposób łatwy i szybki przejść przez proces rekrutacji do pracy w Niemczech. Każda osoba zgłaszająca się do nas otrzymuje dużą dawkę wiedzy na temat pracy jako opiekun seniora, staramy się dokładnie wyjaśnić na czym polega ta praca i co należy do obowiązków opiekunek w Niemczech. Zawsze zapewniamy komfortowe warunki dla osób, które podejmują decyzję o pierwszym wyjeździe do pracy za granicę. Pamiętamy o stresie związanym z podróżą, więc zajmujemy się organizacją wyjazdu od A do Z. Po wstępnej rozmowie i kwalifikacji Opiekunki osób starszych do wyjazdu, kompletujemy wszystkie niezbędne dokumenty do zatrudnienia i zaczynamy szukać jak najlepiej dopasowanej oferty pracy. Zawsze przekazujemy wszystkie informacje o stanie zdrowia seniora, o warunkach mieszkaniowych, długości oferty oraz wynagrodzeniu na przedstawionym zleceniu. Decyzja o wyborze oferty należy do Opiekunki osób starszych. Z doświadczenia wiemy, że czasem potrzeba trochę więcej czasu na dopasowanie idealnej oferty, ale zawsze czekanie się opłaca! Jeżeli mamy już wybraną ofertę i akceptację ze strony rodzinki po stronie niemieckiej zaczynamy organizować wyjazd. Podpisujemy dokumenty – zatrudnienie jest w pełni legalne, Nasze Panie opiekunki są ubezpieczone przez naszą firmę zarówno w Polsce, jak również mają ubezpieczenie niemieckie AOK. Można być spokojnym, że w razie niespodziewanej wizyty u lekarza nie będą ponosić dodatkowych kosztów. Daje to poczucie bezpieczeństwa zarówno dla Pań opiekunek osób starszych, jak również dla nas jako pracodawcy. Gdy nastanie dzień planowanego wyjazdu busik zabiera Panią opiekunkę spod domu i zawozi pod dom podopiecznego na terenie Niemiec. Wszystko odbywa się w ciągłym kontakcie z koordynatorem. O wszystkim musimy i lubimy wiedzieć, by móc w razie czego szybko zareagować – zarówno na te pozytywne i negatywne lub niespodziewane sytuacje. Gdy Pani opiekunka seniora jest już na ofercie, następuje wprowadzenie w obowiązki i nie pozostaje nic innego jak zacząć pracę jako Opiekunka Osób Starszych w Niemczech.

Praca w Niemczech dla Opiekunek bez znajomości języka niemieckiego

Wiele Pań dzwoni do nas z nieśmiałym zapytaniem o możliwość pracy w DE jako opiekunka osób starszych w sytuacji, kiedy nie znają języka niemieckiego. Podjęliśmy szereg działań aby nie odsyłać takich Pań z kwitkiem i postanowiliśmy stworzyć im możliwość zarobku i pracy w Niemczech. Nasze rozwiązanie proponuje takim opiekunkom seniorów pracę u podopiecznych o polskich korzeniach, którzy posługują się językiem polskim. Są również oferty pracy w Niemczech, gdzie stan podopiecznego jest na tyle poważny, że wskutek różnych chorób bądź wypadku senior jest osobą niemówiącą, wtedy również Pani opiekunka nie musi posługiwać się językiem niemieckim aby móc pracować i zarabiać. Jesteśmy dumni z tego, że jako jedna z niewielu firm na polskim rynku dajemy Paniom opiekunkom bez znajomości języka niemieckiego pracę! Wyjazd do Niemiec otwiera wiele możliwości, można uczyć się języka, poznać ciekawych ludzi, nabierać doświadczenia jako opiekunka osób starszych, a za tym zawsze idą wyższe zarobki.

Praca opiekunki w Niemczech na zastępstwo

Wiele naszych ofert pracy w Niemczech to oferty pracy jako Opiekunka w Niemczech na zastępstwo. Co to oznacza? Oznacza to, że nowa Opiekunka w Niemczech zastępuje na miejscu u Klienta naszą aktualną Opiekunkę, która zjeżdża z oferty do domu. Ona też najczęściej wdraża nową Opiekunkę osób starszych w obowiązki i pokazuje miejsce pracy. Często zdarza się tak, że Opiekunki przywiązują się do swojego miejsca pracy na tyle, że chcą stale jeździć do tej konkretnej rodzinki. W takich sytuacjach często wymieniają się w systemie 2 na 2 (2 miesiące w pracy, 2 miesiące w domu) z inną Opiekunką. Praca opiekunki w Niemczech na zastępstwo jest bardzo popularna więc także na stałe wymiany dwóch dobrze znających się koleżanek - Opiekunek osób starszych.

Oferty pracy dla Opiekunek w Niemczech

Codziennie na naszej stronie internetowej www.pronobel.pl znajdziesz najnowsze aktualne oferty pracy w opiece w Niemczech. Z pomocą intuicyjnej wyszukiwarki możesz szybko znaleźć interesujące oferty m.in. oferty pracy dla opiekunek w Niemczech od zaraz, oferty pracy dla Opiekunek w Niemczech bez języka, czy oferty pracy dla Opiekunek w Niemczech z prawem jazdy. Możesz także zadzwonić do nas – wtedy wspólnie wybierzemy dla Ciebie najlepsza ofertę pracy w opiece w Niemczech.

Oferty pracy dla Opiekunek osób starszych w Niemczech od zaraz

Istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na opiekę domową w Niemczech, ofert pracy jest dużo. Terminy wyjazdów również są bardzo różne, czasem opiekunka osób starszych jest potrzebna na już, bo np. senior wraca po hospitalizacji do domu, a jego rodzina jest aktywna zawodowo i potrzebują pomocy. Więc wyjazd może być zorganizowany w 2 dni i jeśli tylko dyspozycyjność opiekunki na to pozwala, odbywa się to w szybkim tempie. Nasi zachodni sąsiedzi mają zapotrzebowanie na opiekę domową na dużym poziomie i bardzo doceniają Opiekunki Osób starszych z Polski. Wyjazdy do pracy jako opiekun osób starszych zazwyczaj wiąże się z długim pobytem za granicami Polski. Poszczególne zlecenia różnią się od siebie długością, najczęściej pojawiające się na naszej stronie są miesięczne, dwumiesięczne bądź trzymiesięczne. Po zleceniu wracamy do Polski by zająć się bieżącymi sprawami, a w tym czasie obowiązki przejmuję zmienniczka. Dlaczego zlecenia są takie długie ? Wynika to z tego, że jadąc do opieki nad osobami starszymi musimy liczyć się z tym, że są to osoby w podeszłym wieku, które zazwyczaj nie lubią zmian. Podopiecznym ciężko jest przyzwyczaić się do nowych osób w domu, wyjazdy wiążą się także z dużym nakładem pracy organizacyjnej i dodatkowymi kosztami, dlatego jako firma staramy się tego unikać. Nasza Firma oferuje także pracę jako Opiekun osób starszych w Niemczech - na ZASTĘPSTWO - jest to krótkie zlecenie - zazwyczaj na okres 1 miesiąca. Takie oferty najczęściej pojawiają się w okresie wakacyjnym lub świątecznym wtedy poszukujemy zarówno opiekunek jak i opiekunów osób starszych. Zastępstwa mogą pojawić się także w innych okresach, co najczęściej spowodowane jest sytuacjami losowymi, takimi jak choroba osoby sprawującej opiekę lub konieczność jej szybkiego powrotu do kraju. Praca jako opiekun osób starszych w Niemczech - na zastępstwo polecana jest szczególnie osobom, które nie mają doświadczenia w tej branży i nie wiedzą czy chciałyby wykonywać na stałe taki zawód. Krótki wyjazd pozwoli nam przekonać się, jak radzimy sobie z obowiązkami opiekuńczymi i czy nadajemy się do tego typu pracy.

Praca Opiekunki Niemcy – bez pośredników

Często w serwisach ogłoszeniowych można znaleźć oferty pracy w Niemczech bez pośredników. Na pierwszy rzut oka oferta pracy wydaje się atrakcyjna. Jednak praca opiekunki w Niemczech bez pośredników jest bardzo ryzykowna i zdecydowanie odradzamy takie rozwiązania. W Pronobel oferujemy wyłącznie legalne zatrudnienie. Zapraszamy do kontaktu 

Nasze certyfikaty

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04); zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, iż:
 1. Współadministratorami danych osobowych są Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwice oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwicach. Dane osobowe przetwarzane są w celu:
  • umieszczenia danych osoby, której te dane dotyczą w bazie kandydatów, prowadzenia postępowań rekrutacyjnych z udziałem osób, których dane dotyczą i podjęcia kontaktu z tą osobą w szczególności w celu przedstawienia jej ofert pracy;
  • zawarcia z osobami, których dane dotyczą umów cywilnoprawnych stanowiących podstawę zatrudnienia przy opiece nad osobami starszymi i wykonywania tych umów, a także podjęcia czynności służących przygotowaniu zawarcia tych umów.
 2. Podanie danych osobowych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne lecz konieczne do skorzystania z formularza kontaktowego. Dane osobowe są przechowywane do czasu wycofania zgody na przetwarzanie tych danych. Wycofanie zgody uniemożliwi umieszczenie osoby, której dane dotyczą w bazie kandydatów i wykorzystanie podanych danych osobowych do kontaktu w szczególności w celu przedstawienia tej osobie ofert pracy.
 3. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Osobie, której dane dotyczą przysługuje też prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 4. Dane osobowe klienta mogą być przekazywane podmiotom trzecim – agencjom pośrednictwa oraz zleceniobiorcom administratora danych osobowych w związku z realizacją umowy dotyczącej zapewnienia pomocy osobom starszym i/lub chorym przy prowadzeniu gospodarstwa domowego.
 5. Dane osobowe są przechowywane przez okres trwania stosunków prawnych wynikających z zawartych umów, a także po ich ustaniu, przez okres przedawnienia roszczeń związanych z realizacją tych umów, wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 6. Przysługuje Pani/Panu prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do zawarcia umowy zlecenia/umowy o współpracy w związku z koniecznością identyfikacji strony tej umowy i jej rozliczenia.
 9. Decyzje w oparciu o podane przeze Panią/Pana dane nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany.
 10. Dopuszcza się możliwość pozyskania dodatkowych danych osobowych, na podstawie wyrażonej Panią/Pana przeze mnie, dobrowolnej i odwołalnej w każdym czasie zgody. Dane, o których mowa w zdaniu poprzednim służyć będą administratorowi danych do realizacji celu wyraźnie określonego w treści wyrażonej przeze mnie zgody.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w formularzu przez współadministratorów - Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 w celu umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.