Domowe sposoby na zmęczone, obolałe stopy – porady dla opiekunek osób starszych

Zmęczone i obolałe nogi i stopy to dla wielu Opiekunek osób starszych codzienność. Dzieje się tak, dlatego, że większą część dnia spędzają w pozycji stojącej. Jedną z najprostszych metod radzenia sobie z bólem stóp jest odpoczynek z nogami uniesionymi w górę lub różnego rodzaju kąpiele.

Ocet

Każdy z nas posiada w domu biały ocet. Może on pomóc nie tylko w bólu, ale również nawilży zniszczoną skórę na piętach oraz pomoże przy nadmiernej potliwości.

Do napełnionej ciepłą wodą miski nalewamy filiżankę octu i odrobinę płynu do kąpieli. Moczymy stopy przez ok. 30 min po czym myjemy dokładnie stopy aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu octu.

Soda oczyszczona

Po kąpieli w sodzie oczyszczonej uzyskamy podobny efekt jak w przypadku kąpieli w occie. Aby przygotować taką kąpiel wystarczy filiżanka sody oczyszczonej i miska ciepłej wody. Stopy moczymy w roztworze wody i sody ok. 30 min.

Lód

Po ciężkim dniu, ulgę stopom przyniesie nie tylko odpoczynek z uniesionymi nogami, ale również przyłożenie do nich kostek lodu. Lód zmniejszy obrzęk i sprawi, że stopy szybciej wypoczną.

Świeży ogórek

Na obrzęknięte stopy świetnie sprawdzi się świeży ogórek, który wchłonie płyny odpowiedzialne za obrzęk. Ogórek kroimy w plastry i układamy na stopach.

Kąpiel ziołowa

Odprężenie stopom przyniesie kąpiel z rumianku lub z dodatkiem olejków eterycznych. Taka kąpiel posiada właściwości kojące oraz przeciwbólowe, a uwalniający się dzięki ciepłej wodzie zapach odpręży również całe ciało.

Sól bocheńska

Sól bocheńska pomoże na zaburzenia ukrwienia w stopach oraz ból spowodowany chorobami reumatycznymi.