Praca  dla Opiekunek i Opiekunów osób starszych w Niemczech

Włosy suche i zniszczone - jak poprawić ich stan?

Włosy suche i zniszczone - jak poprawić ich stan?
Spoglądasz w lustro i z przerażeniem stwierdzasz że Twoje włosy są suche i zniszczone. Dodatkowo zaczynają coraz bardziej wypadać. Jeśli chcesz w krótkim czasie poprawić ich kondycję zastosuj się do poniższych rad.

1) Unikaj gorąca. Czy to gorąca woda podczas mycia i spłukiwania włosów, czy to suszarki, lokówki, prostownice - wszystko co gorące szkodzi włosom. W wyniku nieumiejętnej pielęgnacji Twoje włosy szybko się przesuszają, a dodatkowo końcówki zaczynają się rozdwajać. A Ty zamiast pięknie ułożonej fryzury stajesz się właścicielką sianowatych włosów, których ujarzmienie jest praktycznie niemożliwe.
 
2) Unikaj farb do włosów i rozjaśniaczy. Być może uważasz, że inny kolor włosów poprawi Twój wygląd. Jednak prawda jest taka, że na suchych i zniszczonych włosach żaden kolor nie wygląda rewelacyjnie. Twoje włosy są matowe, zniszczone a kolejna farba tylko pogłębi te problemy. Dlatego po prostu lepiej nie farbować włosów. A jeśli już naprawdę musisz - użyj henny do włosów. Oprócz zmiany koloru przyczyni się do poprawienia stanu Twoich włosów. A o to przecież chodzi.
 
3) Unikaj metalu. Twoje włosy absolutnie nie tolerują metalu w żadnej formie. Czy to w szczotce, czy w gumce, czy też w spinkach i ozdobach do włosów. Od niego łamią się, kruszą, mają coraz gorszą kondycję. Dodatkowo potrafią się zaplątać w metalowe końcówki - a jedynym sposobem na wyciągnięcie ich z włosów jest wyrywanie włosów i dalsze uszkodzenia.
 
4) Używaj kosmetyków do włosów: maski na włosy, olejki, wcierki o odpowiednim składzie odżywią Twoje włosy i sprawią, że odzyskają siłę i blask. Dzięki olejowaniu raz w tygodniu i systematycznemu stosowaniu maseczek do włosów dostarczysz włosom substancji odżywczych oraz zwiększysz ich nawilżenie. 
 
5) Po myciu - pozwól włosom po prostu wyschnąć. Nie czesz, nie susz, nie prostuj , nie zakręcaj. Unikaj również chodzenia spać z mokrymi włosami, ponieważ  są one znacznie bardziej podatne na wyrywanie i uszkodzenia mechaniczne niż suche. Dlatego po prostu - pozwól im w swoim tempie wyschnąć.
 

Nasze certyfikaty

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04); zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, iż:
 1. Współadministratorami danych osobowych są Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwice oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwicach. Dane osobowe przetwarzane są w celu:
  • umieszczenia danych osoby, której te dane dotyczą w bazie kandydatów, prowadzenia postępowań rekrutacyjnych z udziałem osób, których dane dotyczą i podjęcia kontaktu z tą osobą w szczególności w celu przedstawienia jej ofert pracy;
  • zawarcia z osobami, których dane dotyczą umów cywilnoprawnych stanowiących podstawę zatrudnienia przy opiece nad osobami starszymi i wykonywania tych umów, a także podjęcia czynności służących przygotowaniu zawarcia tych umów.
 2. Podanie danych osobowych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne lecz konieczne do skorzystania z formularza kontaktowego. Dane osobowe są przechowywane do czasu wycofania zgody na przetwarzanie tych danych. Wycofanie zgody uniemożliwi umieszczenie osoby, której dane dotyczą w bazie kandydatów i wykorzystanie podanych danych osobowych do kontaktu w szczególności w celu przedstawienia tej osobie ofert pracy.
 3. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Osobie, której dane dotyczą przysługuje też prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 4. Dane osobowe klienta mogą być przekazywane podmiotom trzecim – agencjom pośrednictwa oraz zleceniobiorcom administratora danych osobowych w związku z realizacją umowy dotyczącej zapewnienia pomocy osobom starszym i/lub chorym przy prowadzeniu gospodarstwa domowego.
 5. Dane osobowe są przechowywane przez okres trwania stosunków prawnych wynikających z zawartych umów, a także po ich ustaniu, przez okres przedawnienia roszczeń związanych z realizacją tych umów, wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 6. Przysługuje Pani/Panu prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do zawarcia umowy zlecenia/umowy o współpracy w związku z koniecznością identyfikacji strony tej umowy i jej rozliczenia.
 9. Decyzje w oparciu o podane przeze Panią/Pana dane nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany.
 10. Dopuszcza się możliwość pozyskania dodatkowych danych osobowych, na podstawie wyrażonej Panią/Pana przeze mnie, dobrowolnej i odwołalnej w każdym czasie zgody. Dane, o których mowa w zdaniu poprzednim służyć będą administratorowi danych do realizacji celu wyraźnie określonego w treści wyrażonej przeze mnie zgody.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w formularzu przez współadministratorów - Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 w celu umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.