Praca  dla Opiekunek i Opiekunów osób starszych w Niemczech

Sklepy z polską żywnością w Niemczech

Sklepy z polską żywnością w Niemczech
Drogie Opiekunki, Drodzy Opiekunowie Osób Starszych!


Obchodzimy dzisiaj Dzień Polskiej Żywności. Podczas pobytu za granicą wielu rodaków w głębi serca tęskni za naszym rodzimym jedzeniem. Swojska kuchnia polska jak i polskie produkty są także bardzo cenione za granicami naszego kraju. Na szczęście, coraz więcej Polaków przebywających za granicą otwiera sklepy z polskimi produktami! Przygotowaliśmy dla Was spis sklepów na terenie Niemiec, gdzie można kupić polską żywność!


 1. Polonia Market
  Czyli sklep w którym można zakupić nie tylko polskie jedzenie, czasopisma, filmy, napoje i przysmaki, ale także polskie, domowe wypieki! Krótko mówiąc, tylko najlepsze z Polski!
  Sklepy te stacjonują w 3 niemieckich miastach: Essen, Bonn, Euskirchen.

   
 2. Polnische Delikatessen bei Ewa
  W miasteczku Mainz zakupić można tradycyjne polskie wędliny, wyroby mięsne oraz różnego rodzaju garmażerkę w sklepie Pani Ewy.

   
 3. Wiejska Chata Frankfurt
  Polski sklep spożywczy Wiejska Chata we Frankfurcie nad Menem oferuje domowe, polskie specjały. Sklep mieści się w dzielnicy Frankfurt–Fechenheim i bez problemu można tam dotrzeć samochodem oraz kolejką podmiejską.

   
 4. WIKA
  Kolejny polski punkt we Frankfurcie nad Menem! W sklepie WIKA znajdziecie przede wszystkim tradycyjne polskie dania: bigos, pierogi, wędliny, ogórki kiszone. Dostępna również polska prasa i karty SIM.

   
 5. Polnische Spezialitäten LUKULLUS
  Największa sieć sklepów z polską żywnością! Oprócz produktów spożywczych, w sklepach można dostać również polską prasę, książki i muzykę. Rosnąca sieć sklepów szybko zdobyła uznanie mieszkańców Niemiec w takich miastach jak Hannover (Garbsen, Ronnenberg), Gelsenkirchen, Dusseldorf, Leverkusen, Oberhausen, Augsburg, Monachium, Moguncja, Mannheim, Regensburg, Stuttgart.

   
 6. Polnische Feinkost Häusler
  Mała sieć sklepów z polskimi produktami w Berlinie (4 filie).Drogie Opiekunki i Drodzy Opiekunowie!
Jeśli przepadacie za polską żywnością, zachęcamy Was do odwiedzania sklepów z naszą rodzimą ofertą produktową!

Nasze certyfikaty

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04); zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, iż:
 1. Współadministratorami danych osobowych są Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwice oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwicach. Dane osobowe przetwarzane są w celu:
  • umieszczenia danych osoby, której te dane dotyczą w bazie kandydatów, prowadzenia postępowań rekrutacyjnych z udziałem osób, których dane dotyczą i podjęcia kontaktu z tą osobą w szczególności w celu przedstawienia jej ofert pracy;
  • zawarcia z osobami, których dane dotyczą umów cywilnoprawnych stanowiących podstawę zatrudnienia przy opiece nad osobami starszymi i wykonywania tych umów, a także podjęcia czynności służących przygotowaniu zawarcia tych umów.
 2. Podanie danych osobowych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne lecz konieczne do skorzystania z formularza kontaktowego. Dane osobowe są przechowywane do czasu wycofania zgody na przetwarzanie tych danych. Wycofanie zgody uniemożliwi umieszczenie osoby, której dane dotyczą w bazie kandydatów i wykorzystanie podanych danych osobowych do kontaktu w szczególności w celu przedstawienia tej osobie ofert pracy.
 3. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Osobie, której dane dotyczą przysługuje też prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 4. Dane osobowe klienta mogą być przekazywane podmiotom trzecim – agencjom pośrednictwa oraz zleceniobiorcom administratora danych osobowych w związku z realizacją umowy dotyczącej zapewnienia pomocy osobom starszym i/lub chorym przy prowadzeniu gospodarstwa domowego.
 5. Dane osobowe są przechowywane przez okres trwania stosunków prawnych wynikających z zawartych umów, a także po ich ustaniu, przez okres przedawnienia roszczeń związanych z realizacją tych umów, wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 6. Przysługuje Pani/Panu prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do zawarcia umowy zlecenia/umowy o współpracy w związku z koniecznością identyfikacji strony tej umowy i jej rozliczenia.
 9. Decyzje w oparciu o podane przeze Panią/Pana dane nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany.
 10. Dopuszcza się możliwość pozyskania dodatkowych danych osobowych, na podstawie wyrażonej Panią/Pana przeze mnie, dobrowolnej i odwołalnej w każdym czasie zgody. Dane, o których mowa w zdaniu poprzednim służyć będą administratorowi danych do realizacji celu wyraźnie określonego w treści wyrażonej przeze mnie zgody.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w formularzu przez współadministratorów - Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 w celu umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.