Praca  dla Opiekunek i Opiekunów osób starszych w Niemczech

Rośliny, które odstraszają owady

Rośliny, które odstraszają owady
Drogie Opiekunki i Drodzy Opiekunowie Osób Starszych!

Lato to idealna pora na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, w ogrodzie, na balkonie. Niestety, jest to również czas, w którym pojawiają się wszelkiego rodzaju insekty i owady. Jednym z najbardziej uciążliwych owadów jest niewątpliwie komar. Postanowiliśmy przygotować naturalne sposoby na odstraszanie owadów, czyli 5 roślin, które pozwolą trzymać z daleka „niepożądanych gości”.


 1. Lawenda
  Jak się okazuje, lawenda to nie tylko idealna roślina do udekorowania balkonu lub parapetu, ale także świetny odstraszacz dla komarów i much. Wszystko dzięki charakterystycznym słodkim olejkom zapachowym, które niestety zwabiają osy i pszczoły. Można ją uprawiać na balkonie, tarasie i w domu. Nie jest łatwa w uprawie, ale trudy wynagradza pięknym zapachem i wyglądem. Dodatkowo, jej ususzone kwiaty można zawiesić w szafie jako skuteczny odstraszacz dla moli!
   
 2. Mięta
  Dzięki silnym olejkom eterycznym, które wytwarza mięta skutecznie trzyma owady zdala od miejsc, w których ją posadzimy. Najpopularniejsze odmiany to mięta pieprzowa i cytrynowa, które można uprawiać zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie czy w domu. Znajduje również swoje zastosowanie w kuchni jako dodatek do potraw czy ożeźwiająch napoi.
   
 3. Trawa cytrynowa/Pysznogłówka ogrodowa
  Charakterystyczny, cytrynowy aromat jaki posiada trawa cytrynowa skutecznie odstrasza krążące wokół insekty. Alternatywą dla trawy cytrynowej może być pysznogłówka ogrodowa, która jest dużo łatwiejsza w uprawie, a dodatkowo po wysuszeniu jej liści, można z nich przygotować aromatyczną herbatę!
   
 4. Mirt
  Mirt jest rośliną pokojową, która doskonale odstrasza komary, dzięki zawartym w niej olejkach balsamicznych, które dodatkowo pięknie pachną. Jedynym minusem jest konieczność poświęcenia mu większej uwagi niż innym roślinom poprzez regularne zraszanie i ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem.
   
 5. Bazylia
  Bazylię warto ustawić na parapecie, dzięki czemu mamy szansę na ochronę domu przed przedostaniem się komarów. Roślina jest również wspaniałą przyprawą i sprzyja odchudzaniu (m.in. ułatwia i przyspiesza trawienie).

   

Opiekunki i Opiekunowie Osób Starszych!
Zachęcamy Was do stosowania natrualnych odstraszaczy owadów, które dodatkowo stanowią piękną ozdobę parapetu, balkonu, mieszkania czy ogrodu :)


Nasze certyfikaty

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04); zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, iż:
 1. Współadministratorami danych osobowych są Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwice oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwicach. Dane osobowe przetwarzane są w celu:
  • umieszczenia danych osoby, której te dane dotyczą w bazie kandydatów, prowadzenia postępowań rekrutacyjnych z udziałem osób, których dane dotyczą i podjęcia kontaktu z tą osobą w szczególności w celu przedstawienia jej ofert pracy;
  • zawarcia z osobami, których dane dotyczą umów cywilnoprawnych stanowiących podstawę zatrudnienia przy opiece nad osobami starszymi i wykonywania tych umów, a także podjęcia czynności służących przygotowaniu zawarcia tych umów.
 2. Podanie danych osobowych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne lecz konieczne do skorzystania z formularza kontaktowego. Dane osobowe są przechowywane do czasu wycofania zgody na przetwarzanie tych danych. Wycofanie zgody uniemożliwi umieszczenie osoby, której dane dotyczą w bazie kandydatów i wykorzystanie podanych danych osobowych do kontaktu w szczególności w celu przedstawienia tej osobie ofert pracy.
 3. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Osobie, której dane dotyczą przysługuje też prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 4. Dane osobowe klienta mogą być przekazywane podmiotom trzecim – agencjom pośrednictwa oraz zleceniobiorcom administratora danych osobowych w związku z realizacją umowy dotyczącej zapewnienia pomocy osobom starszym i/lub chorym przy prowadzeniu gospodarstwa domowego.
 5. Dane osobowe są przechowywane przez okres trwania stosunków prawnych wynikających z zawartych umów, a także po ich ustaniu, przez okres przedawnienia roszczeń związanych z realizacją tych umów, wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 6. Przysługuje Pani/Panu prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do zawarcia umowy zlecenia/umowy o współpracy w związku z koniecznością identyfikacji strony tej umowy i jej rozliczenia.
 9. Decyzje w oparciu o podane przeze Panią/Pana dane nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany.
 10. Dopuszcza się możliwość pozyskania dodatkowych danych osobowych, na podstawie wyrażonej Panią/Pana przeze mnie, dobrowolnej i odwołalnej w każdym czasie zgody. Dane, o których mowa w zdaniu poprzednim służyć będą administratorowi danych do realizacji celu wyraźnie określonego w treści wyrażonej przeze mnie zgody.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w formularzu przez współadministratorów - Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 w celu umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.