Praca  dla Opiekunek i Opiekunów osób starszych w Niemczech

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Rodzaje poduszek ortopedycznych
Poduszki ortopedyczne są specjalnym typem poduszek. Ich zadaniem jest zniwelowanie bólu kręgosłupa oraz pleców w odcinku lędźwiowym, a także szyi. Działanie opiera się odpowiedniej stabilizacji poszczególnych elementów ciała, na które oddziaływają podczas leżenia lub siedzenia.

Najczęściej wykonywane są z włókien i pianki, ale w sklepach dostępne są coraz nowsze rozwiązania. Zaliczyć do nich można te, które są zrobione z materiału wrażliwego na ciepło. W zależności od przeznaczenia dzielą się na kilka rodzajów. Wyróżnia się konturowe, klinowe, kolanowe, podpierające lędźwia, turystyczne, dla ciała, z gryki oraz wspierające kręgosłup.
 
Poduszki konturowe stosuje się podczas spania. Posiadają zakrzywiony kontur. Dzięki niemu poduszka dużo lepiej dopasuje się do konturu głowy, szyi, a także ramion. Niezależnie od tego, czy dana osoba będzie spała na boku, czy też plecach. Ich zadaniem jest złagodzenie bólów głowy, sztywności karku lub bólu szyi. Idealnie sprawdzą się podczas objawów chrapania lub bezdechu sennego łagodząc objawy.
 
Poduszka ortopedyczna turystyczna z wyglądu przypomina podkowę. Tak jak poprzednik, dopasowuje się do konturu szyi, a kark utrzymywany jest w odpowiedniej pozycji podczas snu. Używa się jej głównie w biurze, aucie lub samolocie. Wszystko to składa się na jej nazwę.
 
Poduszka kolanowa posiada kształt klepsydry. Umieszcza się ją między nogami, a jej zadaniem jest podniesienie dolnej części ciała. Ma za cel utrzymać prostą, boczną pozycję podczas snu. Dodatkowo może posłużyć w celu rozdzielenia nóg i przez to zwiększenia przepływu krwi.
 
Poduszka dla ciała cechuje się długim zakrzywieniem. Nosi taką nazwę, ponieważ wspiera praktycznie całe ciało - głowę, szyję, ramiona, plecy wraz z dolnymi częściami, nogi, kolana, a w rezultacie może zastąpić wszystkie inne tego typu produkty dając pełny komfort podczas snu na boku.
 
Poduszka klinowa wspiera ukośne pozycje danej osoby za sprawą kształtu trójkąta, powodując odpowiednie nachylenie tułowia. Używać jej można zarówno w pionowej, jak i poziomej pozycji. Często wdraża się ją w swoje codzienne życie w celu zminimalizowania objawów refluksu.
 
Poduszka z gryki, jak sama nazwa wskazuje - jest wypełniona łuskami gryki. Idealnie dopasowuje się do kształtu głowy, szyi i ramion za sprawą plastycznego kształtu. Tego typu poduszki nie należą do najbardziej miękkich, jednak zapewniają ułożenie kręgosłupa we właściwy sposób.
 
Poduszka podpierająca lędźwia jest typem poduszki o kształcie półksiężyca. Została stworzona w celu stabilizacji pleców w jego dolnych odcinkach. Dobrze sprawdzi się w przypadku łagodzenia bólu odcinka lędźwiowego. Podczas siedzenia wspomaga prawidłową pozycję. Można ją podłożyć pod kolana aby unieść nogi lub w obrębie szyi w celach relaksu oraz masażu.
 
Poduszka ortopedyczna wspierająca kręgosłup służy do wspierania szyi podczas snu.
 
Największy wybór poduszek ortopedycznych można znaleźć w specjalistycznych sklepach internetowych oraz nielicznych lokalnych sklepach ortopedyczny. Warto zaufać profesjonalnej obsłudze takiego sklepu i dokonać zakupu korzystając jej rad.

Nasze certyfikaty

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04); zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, iż:
 1. Współadministratorami danych osobowych są Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwice oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwicach. Dane osobowe przetwarzane są w celu:
  • umieszczenia danych osoby, której te dane dotyczą w bazie kandydatów, prowadzenia postępowań rekrutacyjnych z udziałem osób, których dane dotyczą i podjęcia kontaktu z tą osobą w szczególności w celu przedstawienia jej ofert pracy;
  • zawarcia z osobami, których dane dotyczą umów cywilnoprawnych stanowiących podstawę zatrudnienia przy opiece nad osobami starszymi i wykonywania tych umów, a także podjęcia czynności służących przygotowaniu zawarcia tych umów.
 2. Podanie danych osobowych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne lecz konieczne do skorzystania z formularza kontaktowego. Dane osobowe są przechowywane do czasu wycofania zgody na przetwarzanie tych danych. Wycofanie zgody uniemożliwi umieszczenie osoby, której dane dotyczą w bazie kandydatów i wykorzystanie podanych danych osobowych do kontaktu w szczególności w celu przedstawienia tej osobie ofert pracy.
 3. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Osobie, której dane dotyczą przysługuje też prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 4. Dane osobowe klienta mogą być przekazywane podmiotom trzecim – agencjom pośrednictwa oraz zleceniobiorcom administratora danych osobowych w związku z realizacją umowy dotyczącej zapewnienia pomocy osobom starszym i/lub chorym przy prowadzeniu gospodarstwa domowego.
 5. Dane osobowe są przechowywane przez okres trwania stosunków prawnych wynikających z zawartych umów, a także po ich ustaniu, przez okres przedawnienia roszczeń związanych z realizacją tych umów, wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 6. Przysługuje Pani/Panu prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do zawarcia umowy zlecenia/umowy o współpracy w związku z koniecznością identyfikacji strony tej umowy i jej rozliczenia.
 9. Decyzje w oparciu o podane przeze Panią/Pana dane nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany.
 10. Dopuszcza się możliwość pozyskania dodatkowych danych osobowych, na podstawie wyrażonej Panią/Pana przeze mnie, dobrowolnej i odwołalnej w każdym czasie zgody. Dane, o których mowa w zdaniu poprzednim służyć będą administratorowi danych do realizacji celu wyraźnie określonego w treści wyrażonej przeze mnie zgody.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w formularzu przez współadministratorów - Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 w celu umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.