Praca  dla Opiekunek i Opiekunów osób starszych w Niemczech

Przepis na domowe dżemy owocowe

Przepis na domowe dżemy owocowe
Drogie Opiekunki i Drodzy Opiekunowie Osób Starszych.

Wrzesień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim coraz chłodniejsze dni. Wielu z nas na pewno zatęskni za letnim smakiem truskawek, wiśni czy malin. Znaleźliśmy sposób, aby te smaki zachować na jesienne dni, a mianowicie – dżemy owocowe!
Przygotowaliśmy dla Was przepis na prawdziwy, domowy dżem truskawkowy, a co najważniejsze - bez dodatku cukru żelującego.


SKŁADNIKI POTRZEBNE DO WYKONANIA DŻEMU TRUSKAWKOWEGO:
 • 1 kg dojrzałych truskawek
 • sok z 2 małych cytryn
 • 1 kilogram cukru
 • opcjonalnie: laska wanilii

SPOSÓB WYKONANIA:

W pierwszej kolejności dobrze oczyszczamy i myjemy truskawki, a następnie osuszamy. Jeśli truskawki są duże, kroimy je na mniejsze części i wkładamy do garnka. Ważne, żeby garnek posiadał grube dno, zapobiega to przypalaniu owoców. Wyciskamy sok z cytryny. Truskawki gotujemy około 5 minut cały czas mieszając do czasu, aż owoce puszczą dużo soku. Następnie, wsypujemy cukier oraz ziarenka wyskrobane z laski wanilii, a także oczyszczoną laskę. Całość gotujemy na średnim ogniu około 30 minut energicznie mieszając. Zdejmujemy garnek z ognia i nadal mieszamy, aż powstała podczas gotowania piana całkowicie zniknie. Owoce ugniatamy tłuczkiem do ziemniaków i wyjmujemy laskę wanilii.
Tak przygotowany dżem rozlewamy do wyczyszczonych i wyparzonych słoików, mocno zakręcamy i stawiamy do góry dnem. Słoiki można także zapasteryzować, wstawiając do zimnego piekarnika, który następnie nastawiamy na 120 stopni. Trzymamy je około 35 minut, po czym zostawiamy w otwartym piekarniku do wystygnięcia i gotowe!

W podobny sposób możecie też przygotować domowy dżem z malin czy brzoskwiń z tą różnicą, że wszystkie składniki (owoce, cukier i cytrynę) dodajemy od razu.


Drogie Opiekunki i Opiekunowie!
Zachęcamy Was do przygotowania pysznych dżemów owocowych, które osłodzą jesienne dni :)

Nasze certyfikaty

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04); zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, iż:
 1. Współadministratorami danych osobowych są Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwice oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwicach. Dane osobowe przetwarzane są w celu:
  • umieszczenia danych osoby, której te dane dotyczą w bazie kandydatów, prowadzenia postępowań rekrutacyjnych z udziałem osób, których dane dotyczą i podjęcia kontaktu z tą osobą w szczególności w celu przedstawienia jej ofert pracy;
  • zawarcia z osobami, których dane dotyczą umów cywilnoprawnych stanowiących podstawę zatrudnienia przy opiece nad osobami starszymi i wykonywania tych umów, a także podjęcia czynności służących przygotowaniu zawarcia tych umów.
 2. Podanie danych osobowych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne lecz konieczne do skorzystania z formularza kontaktowego. Dane osobowe są przechowywane do czasu wycofania zgody na przetwarzanie tych danych. Wycofanie zgody uniemożliwi umieszczenie osoby, której dane dotyczą w bazie kandydatów i wykorzystanie podanych danych osobowych do kontaktu w szczególności w celu przedstawienia tej osobie ofert pracy.
 3. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Osobie, której dane dotyczą przysługuje też prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 4. Dane osobowe klienta mogą być przekazywane podmiotom trzecim – agencjom pośrednictwa oraz zleceniobiorcom administratora danych osobowych w związku z realizacją umowy dotyczącej zapewnienia pomocy osobom starszym i/lub chorym przy prowadzeniu gospodarstwa domowego.
 5. Dane osobowe są przechowywane przez okres trwania stosunków prawnych wynikających z zawartych umów, a także po ich ustaniu, przez okres przedawnienia roszczeń związanych z realizacją tych umów, wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 6. Przysługuje Pani/Panu prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do zawarcia umowy zlecenia/umowy o współpracy w związku z koniecznością identyfikacji strony tej umowy i jej rozliczenia.
 9. Decyzje w oparciu o podane przeze Panią/Pana dane nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany.
 10. Dopuszcza się możliwość pozyskania dodatkowych danych osobowych, na podstawie wyrażonej Panią/Pana przeze mnie, dobrowolnej i odwołalnej w każdym czasie zgody. Dane, o których mowa w zdaniu poprzednim służyć będą administratorowi danych do realizacji celu wyraźnie określonego w treści wyrażonej przeze mnie zgody.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w formularzu przez współadministratorów - Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 w celu umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.