Praca  dla Opiekunek i Opiekunów osób starszych w Niemczech

Praca w Niemczech - co ze sobą zabrać?

Praca w Niemczech - co ze sobą zabrać?
Drogie Opiekunki i Drodzy Opiekunowie Osób Starszych!
Wielu z Was wyjeżdża regularnie do pracy w opiece za granicę. Jednak, często pojawia się dylemat, który towarzyszy od pierwszego wyjazdu na ofertę, a mianowicie - co ze sobą zabrać? Przygotowaliśmy dla Was poradnik, w którym zawarliśmy wszystkie przedmioty niezbędne podczas wyjazdu i pracy w Niemczech. 1. Dokumenty, telefon i pieniądze

  Niezaprzeczalnie najważniejsze podczas wyjazdu za granicę są dokumenty: dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, kartę z bankomatu oraz oczywiście pieniądze. Na wszelki wypadek dobrze mieć ze sobą np. 100€ na nieprzewidziane wydatki, a także drobne pieniądze na kawę lub toaletę podczas podróży. Telefon jest to główny sposób komunikacji z rodziną podczas wyjazdu do pracy za granicę, dlatego należy przypilnować, aby zabrać zarówno telefon jak i zestaw ładujący, bez tego ani rusz! Warto pokusić się o zabranie ze sobą drugiego zestawu na wypadek awarii lub zgubienia. Na miejscu w Niemczech można zakupić też starter z numerem zagranicznym. Warto również przygotować listę ważnych numerów telefonów, numer koordynatora i listę adresów.

   
 2. Odzież i obuwie

  Garderobę należy dopasować do panującej pory roku, należy pamiętać, aby strój Opiekuna był przede wszystkim wygodny, pozwalał czuć się swobodnie i nie powinnien krępować ruchów. Na wyjazd wystarczy zabrać 2-3 pary spodni, kilka koszulek, bluzek, zapas bielizny, dres, piżamę oraz 1-2 stroje na specjalną okazję – wyjście do restauracji, urodziny Podopiecznego. W zależności od pory roku należy zabrać też odpowiednie okrycie wierzchnie i obuwie. Na pewno przydadzą się buty wygodne, sportowe i wyjściowe. Warto też zabrać ze sobą kapcie, by po domu Seniora poruszać się w komfortowym obuwiu.

   
 3. Kosmetyki oraz środki czystości

  Kosmetyki to kwestia całkowicie dowolna i zależna od Opiekunki, ulubione i najczęściej używane kosmetyki dobrze spakować do podręcznego przybornika. Nie należy przesadzać z ilością produktów, ponieważ na miejscu można spokojnie uzupełnić braki. Każdy Opiekun i Opiekunka powinni spakować ze sobą rówież zestaw kosmetyków myjących takich jak: mydło, żel pod prysznic, szampon, pasta do zębów, szczoteczka oraz ręcznik.

   
 4. Podręczna apteczka i leki

  Jeśli Opiekun regularnie zażywa leki, musi bezwzględnie zaopatrzyć się w odpowiedni zapas przed wyjazdem. Dobrze jest także mieć ze sobą podstawowe lekarstwa takie jak: leki przeciwbólowe, rozkurczowe, aspirynę, lek na grypę, przeziębienie, a także środek na zatrucia pokarmowe, witaminy, plastry i bandaż.

   
 5. Podręczny słowniczek polsko-niemiecki

  Dla osób, które uczą się języka, przydatne będą rozmówki polsko-niemieckie, które zawierają popularne zwroty i związki frazeologiczne, a także słownik. Dzięki nim komunikacja z otoczeniem będzie zdecydowanie łatwiejsza i szybsza.

   
 6. Umilacze wolnego czasu

  Warto jest zabrać ze sobą rzeczy, które w wolnej chwili pozwolą się zrelaksować, może to być książka, kolorowy magazyn, krzyżówki czy coraz bardziej popularne kolorowanki antystresowe.

   
 7. Dobre nastawienie

  Równie ważne, jak wszystkie wymienione wyżej przedmioty, jest dobre nastawienie, dużo cierpliwości i empatia, która jest niezbędna w pracy Opiekuna Osób Starszych.


Opiekunki i Opiekunowie!
Odpowiednio spakowana walizka to pierwszy krok do sukcesu w pracy jako Opiekun Osób Starszych w Niemczech. Przemyślany sposób spakowania bagażu pozwoli poczuć się pewniej na miejscu. Dlatego przede wszystkim nie należy zostawiać pakowania na ostatni moment. Dobrze jest przygotować listę potrzebnych przedmiotów, aby mieć pewność, że zabiera się wszystko co będzie potrzebne w pracy.

Nasze certyfikaty

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04); zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, iż:
 1. Współadministratorami danych osobowych są Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwice oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwicach. Dane osobowe przetwarzane są w celu:
  • umieszczenia danych osoby, której te dane dotyczą w bazie kandydatów, prowadzenia postępowań rekrutacyjnych z udziałem osób, których dane dotyczą i podjęcia kontaktu z tą osobą w szczególności w celu przedstawienia jej ofert pracy;
  • zawarcia z osobami, których dane dotyczą umów cywilnoprawnych stanowiących podstawę zatrudnienia przy opiece nad osobami starszymi i wykonywania tych umów, a także podjęcia czynności służących przygotowaniu zawarcia tych umów.
 2. Podanie danych osobowych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne lecz konieczne do skorzystania z formularza kontaktowego. Dane osobowe są przechowywane do czasu wycofania zgody na przetwarzanie tych danych. Wycofanie zgody uniemożliwi umieszczenie osoby, której dane dotyczą w bazie kandydatów i wykorzystanie podanych danych osobowych do kontaktu w szczególności w celu przedstawienia tej osobie ofert pracy.
 3. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Osobie, której dane dotyczą przysługuje też prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 4. Dane osobowe klienta mogą być przekazywane podmiotom trzecim – agencjom pośrednictwa oraz zleceniobiorcom administratora danych osobowych w związku z realizacją umowy dotyczącej zapewnienia pomocy osobom starszym i/lub chorym przy prowadzeniu gospodarstwa domowego.
 5. Dane osobowe są przechowywane przez okres trwania stosunków prawnych wynikających z zawartych umów, a także po ich ustaniu, przez okres przedawnienia roszczeń związanych z realizacją tych umów, wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 6. Przysługuje Pani/Panu prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do zawarcia umowy zlecenia/umowy o współpracy w związku z koniecznością identyfikacji strony tej umowy i jej rozliczenia.
 9. Decyzje w oparciu o podane przeze Panią/Pana dane nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany.
 10. Dopuszcza się możliwość pozyskania dodatkowych danych osobowych, na podstawie wyrażonej Panią/Pana przeze mnie, dobrowolnej i odwołalnej w każdym czasie zgody. Dane, o których mowa w zdaniu poprzednim służyć będą administratorowi danych do realizacji celu wyraźnie określonego w treści wyrażonej przeze mnie zgody.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w formularzu przez współadministratorów - Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 w celu umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.