Praca  dla Opiekunek i Opiekunów osób starszych w Niemczech

Owoce - zdrowa przekąska? Nie zawsze...

Owoce - zdrowa przekąska? Nie zawsze...
Drogie Opiekunki, Drodzy Opiekunowie czy zdarzyło Wam się sięgać po owoce z myślą, że są zdrowsze od słodyczy? Z czystym sumieniem, że jecie coś, co nie spowoduje u Was wzrostu wagi? Otóż okazuje się, że czasem jedząc owoce możecie spożyć więcej cukru niż Wam się wydaje. Jak to możliwe?


Soki owocowe
Opiekunko osób starszych myślisz, że pijąc sok na śniadanie dostarczasz swojemu organizmowi wszystko co najlepsze? Niestety kiedy zamieniasz owoc w sok pozbywasz się z owocu tego co najważniejsze – błonnika a zostawiasz sam cukier. Błonnik w owocach pełni bardzo ważną rolę - utrzymuje stały poziom glukozy w organizmie.
Jedynym mądrym rozwiązaniem jest picie soków tłoczonych na zimno – ta metoda zachowuje wszystkie cenne składniki owoców.


Suszone owoce
Poza cennymi witaminami najważniejsza w owocach jest woda i błonnik. Niestety suszone owoce nie zawierają ani jednego ani drugiego, jedynie cukier, który nie przynosi korzyści. Wiele suszonych owoców zawiera jeszcze dodatkową ilość cukru. Zaleca się jedynie spożywanie suszonych jagód, które zawierają przeciwutleniacze.


Winogrona
Kto nie kocha winogron? Słodkie, soczyste, szybko znikają z talerza. STOP! Słodkie, czyli zawierają dużo glukozy, którą szybko możemy przedawkować. I zamiast czerpać z owoców co najlepsze, zwiększymy jedynie poziom cukru w organizmie. Co można zrobić, żeby nie rezygnować zupełnie z jedzenia winogron? Spożywać je w połączeniu z garścią orzechów, dzięki temu dużo szybciej nasycisz swój organizm.

Nasze certyfikaty

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04); zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, iż:
 1. Współadministratorami danych osobowych są Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwice oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwicach. Dane osobowe przetwarzane są w celu:
  • umieszczenia danych osoby, której te dane dotyczą w bazie kandydatów, prowadzenia postępowań rekrutacyjnych z udziałem osób, których dane dotyczą i podjęcia kontaktu z tą osobą w szczególności w celu przedstawienia jej ofert pracy;
  • zawarcia z osobami, których dane dotyczą umów cywilnoprawnych stanowiących podstawę zatrudnienia przy opiece nad osobami starszymi i wykonywania tych umów, a także podjęcia czynności służących przygotowaniu zawarcia tych umów.
 2. Podanie danych osobowych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne lecz konieczne do skorzystania z formularza kontaktowego. Dane osobowe są przechowywane do czasu wycofania zgody na przetwarzanie tych danych. Wycofanie zgody uniemożliwi umieszczenie osoby, której dane dotyczą w bazie kandydatów i wykorzystanie podanych danych osobowych do kontaktu w szczególności w celu przedstawienia tej osobie ofert pracy.
 3. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Osobie, której dane dotyczą przysługuje też prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 4. Dane osobowe klienta mogą być przekazywane podmiotom trzecim – agencjom pośrednictwa oraz zleceniobiorcom administratora danych osobowych w związku z realizacją umowy dotyczącej zapewnienia pomocy osobom starszym i/lub chorym przy prowadzeniu gospodarstwa domowego.
 5. Dane osobowe są przechowywane przez okres trwania stosunków prawnych wynikających z zawartych umów, a także po ich ustaniu, przez okres przedawnienia roszczeń związanych z realizacją tych umów, wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 6. Przysługuje Pani/Panu prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do zawarcia umowy zlecenia/umowy o współpracy w związku z koniecznością identyfikacji strony tej umowy i jej rozliczenia.
 9. Decyzje w oparciu o podane przeze Panią/Pana dane nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany.
 10. Dopuszcza się możliwość pozyskania dodatkowych danych osobowych, na podstawie wyrażonej Panią/Pana przeze mnie, dobrowolnej i odwołalnej w każdym czasie zgody. Dane, o których mowa w zdaniu poprzednim służyć będą administratorowi danych do realizacji celu wyraźnie określonego w treści wyrażonej przeze mnie zgody.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w formularzu przez współadministratorów - Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 w celu umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.