Praca  dla Opiekunek i Opiekunów osób starszych w Niemczech

Naturalne środki czystości

Naturalne środki czystości
Drogie Opiekunki, Drodzy Opiekunowie Osób Starszych!

Często zdajemy sobie sprawę z faktu, że stosowane przez nas środki czystości są przepełnione różnego rodzaju chemikaliami, dzięki którym posiadają swoje niesamowite właściwości, ale co ważniejsze, mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Szukamy więc środków, które mają lepszy wpływ na nas i środowisko. Ale jest jeszcze inna możliwość, która nie dość, że przyczyni się do lepszego samopoczucia mieszkańców, to dodatkowo pozwoli zaoszczędzić pieniądze. A mianowicie: domowe, naturalne środki czystości!

Nasz numer jeden to soda oczyszczona
 • zmiękcza wodę
 • usuwa niechciane zapachy
 • zapobiega rdzewieniu
 • czyści wszystkie kuchenne sprzęty
 • dodatkowo można zastosować ją jako wybielacz do tkanin
Ocet spirytusowy
 • działa antybakteryjnie
 • zwalcza grzyby, bakterie i pleśń
 • rozpuszcza tłuszcz
Szare mydło
 • rozpuszcza tłuszcz
 • idealny do sprzątania i mycia podłóg
Kwasek cytrynowy
 • działa przeciwbakteryjnie
 • czyści tłuszcz i kamień
 • odświeża
 • wybiela – idealne do usuwania plam
Olejki eteryczne
 • działają antybakteryjnie i antywirusowo
 • czyszczą tłuszcze
 • nadają przyjemny i świeży zapach 
   
Przykładowe przepisy na środki czystości:
 • zatkany zlew
pół szklanki sody, szklanka octu
Mieszankę wlewamy do zatkanego odpływu, czekamy aż przestaje się pienić i spłukujemy gorącą wodą.
 • czyszczenie armatury, metalowych uchwytów i klamek
pół szklanki sody oczyszczonej, 3 łyżki octu
Powstałym mleczkiem czyścimy armaturę i spłukujemy wodą, idealnie czyści metal i usuwa rdzę.
 • czyszczenie luster
1 łyżeczka octu, pół litra ciepłej wody
Wlewamy mieszankę do butelki ze spryskiwaczem i czyścimy jak zwykle.
 • pochłanianie zapachów w lodówce
3 łyżeczki sody oczyszczonej
Wsypujemy je do małej miseczki i zostawiamy w lodówce.
 • czyszczenie fug
paczka sody oczyszczonej, woda
Powstałą mieszankę nakładamy na fugi i zostawiamy na 15 minut, po czym zmywamy wodą.
 • czyszczenie dywanów
soda oczyszczona
Sodę rozsypujemy równomiernie na dywan, wcieramy za pomocą suchej szmatki i zostawiamy na noc. Rano odkurzamy.


Opiekunki i Opiekunowie!
Zachęcamy Was do stosowania naturalnych środków czystości, które stanowią bardziej ekonomiczną i przyjazną środowisku alternatywę w stosunku do środków oferowanych w sklepach.


Nasze certyfikaty

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04); zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, iż:
 1. Współadministratorami danych osobowych są Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwice oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwicach. Dane osobowe przetwarzane są w celu:
  • umieszczenia danych osoby, której te dane dotyczą w bazie kandydatów, prowadzenia postępowań rekrutacyjnych z udziałem osób, których dane dotyczą i podjęcia kontaktu z tą osobą w szczególności w celu przedstawienia jej ofert pracy;
  • zawarcia z osobami, których dane dotyczą umów cywilnoprawnych stanowiących podstawę zatrudnienia przy opiece nad osobami starszymi i wykonywania tych umów, a także podjęcia czynności służących przygotowaniu zawarcia tych umów.
 2. Podanie danych osobowych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne lecz konieczne do skorzystania z formularza kontaktowego. Dane osobowe są przechowywane do czasu wycofania zgody na przetwarzanie tych danych. Wycofanie zgody uniemożliwi umieszczenie osoby, której dane dotyczą w bazie kandydatów i wykorzystanie podanych danych osobowych do kontaktu w szczególności w celu przedstawienia tej osobie ofert pracy.
 3. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Osobie, której dane dotyczą przysługuje też prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 4. Dane osobowe klienta mogą być przekazywane podmiotom trzecim – agencjom pośrednictwa oraz zleceniobiorcom administratora danych osobowych w związku z realizacją umowy dotyczącej zapewnienia pomocy osobom starszym i/lub chorym przy prowadzeniu gospodarstwa domowego.
 5. Dane osobowe są przechowywane przez okres trwania stosunków prawnych wynikających z zawartych umów, a także po ich ustaniu, przez okres przedawnienia roszczeń związanych z realizacją tych umów, wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 6. Przysługuje Pani/Panu prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do zawarcia umowy zlecenia/umowy o współpracy w związku z koniecznością identyfikacji strony tej umowy i jej rozliczenia.
 9. Decyzje w oparciu o podane przeze Panią/Pana dane nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany.
 10. Dopuszcza się możliwość pozyskania dodatkowych danych osobowych, na podstawie wyrażonej Panią/Pana przeze mnie, dobrowolnej i odwołalnej w każdym czasie zgody. Dane, o których mowa w zdaniu poprzednim służyć będą administratorowi danych do realizacji celu wyraźnie określonego w treści wyrażonej przeze mnie zgody.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w formularzu przez współadministratorów - Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 w celu umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.