Praca  dla Opiekunek i Opiekunów osób starszych w Niemczech

Na piękne włosy - siemię lniane!

Na piękne włosy - siemię lniane!
Odżywcza maseczka na włosy z siemienia lnianego

Długie włosy, szczególnie jeśli są zniszczone przez wszelkiego rodzaju zabiegi, którym poddajemy je na co dzień, po umyciu najczęściej potrzebują odżywki lub maski, żeby móc je bez problemu rozczesać. Nakładamy je na włosy jednak przede wszystkim po to, żeby je odżywić i wzmocnić. Wybór wśród kosmetyków drogeryjnych jest oczywiście ogromny i często potrafimy się w nim pogubić. Dlatego też proponujemy Wam naturalny, prosty i tani sposób na wzmocnienie włosów.

Siemię lniane to produkt, który warto spożywać m.in. ze względu na ogromną ilość zawartego w nim kwasu tłuszczowego omega-3, który działa przeciwnowotworowo. Jeśli decydujemy się spożywać siemię jako dodatek do dań to ważne, abyśmy wcześniej je zmielili, np. przy pomocy zwykłego młynka do kawy. Tylko wtedy nasz organizm poradzi sobie ze strawieniem go i przyswoi obecne w nim dobroczynne składniki. Jeśli jednak chcemy, aby siemię posłużyło nam jako specyfik do pielęgnacji naszych włosów, wtedy przygotowujemy maseczkę z całych ziarenek.

Jak przygotować odżywkę z siemienia lnianego?

Aby uzyskać dobroczynny na nasze włosy kleik z siemienia, 2 łyżki ziarenek zagotowujemy w 1 szklance wody. Całość gotujemy przez około 10 minut, bardzo często mieszając. Po zdjęciu z ognia przecedzamy zawartość garnka przez sitko. Na nim zostają nam nasiona siemienia, a do miseczki spływa charakterystyczny płyn o konsystencji kisielu, który będziemy nakładać na włosy. Powstała substancja jest bezzapachowa i przeźroczysta, o lekko brązowym odcieniu.

Jak stosować siemię na włosy?

Gotowy, schłodzony kleik z siemienia lnianego nakładamy na mokre, umyte włosy. Następnie zawijamy je w koka i owijamy przeźroczystą folią i ciepłym ręcznikiem. W ten sposób możemy trzymać siemię na włosach od kilkudziesięciu minut nawet do kilku godzin – w zależności od potrzeby i kondycji włosów. Po tym czasie spłukujemy siemię dokładnie ciepłą wodą, włosy suszymy i układamy jak zawsze.

Jeśli nie wykorzystałyście całego kleiku, nie wyrzucajcie go! Możecie włożyć go do szczelnego pudełka i przechowywać w lodówce do dwóch tygodni.

Systematyczne stosowanie kleiku z siemienia będzie miało zbawienny wpływ na Wasze włosy, szczególnie w kwestii ich nawilżenia. Jednak już po pierwszym użyciu powinnyście zauważyć, znaczną różnicę w wyglądzie Waszych włosów - będą milsze w dotyku, gładsze i bardziej miękkie.  

Nasze certyfikaty

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04); zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, iż:
 1. Współadministratorami danych osobowych są Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwice oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwicach. Dane osobowe przetwarzane są w celu:
  • umieszczenia danych osoby, której te dane dotyczą w bazie kandydatów, prowadzenia postępowań rekrutacyjnych z udziałem osób, których dane dotyczą i podjęcia kontaktu z tą osobą w szczególności w celu przedstawienia jej ofert pracy;
  • zawarcia z osobami, których dane dotyczą umów cywilnoprawnych stanowiących podstawę zatrudnienia przy opiece nad osobami starszymi i wykonywania tych umów, a także podjęcia czynności służących przygotowaniu zawarcia tych umów.
 2. Podanie danych osobowych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne lecz konieczne do skorzystania z formularza kontaktowego. Dane osobowe są przechowywane do czasu wycofania zgody na przetwarzanie tych danych. Wycofanie zgody uniemożliwi umieszczenie osoby, której dane dotyczą w bazie kandydatów i wykorzystanie podanych danych osobowych do kontaktu w szczególności w celu przedstawienia tej osobie ofert pracy.
 3. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Osobie, której dane dotyczą przysługuje też prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 4. Dane osobowe klienta mogą być przekazywane podmiotom trzecim – agencjom pośrednictwa oraz zleceniobiorcom administratora danych osobowych w związku z realizacją umowy dotyczącej zapewnienia pomocy osobom starszym i/lub chorym przy prowadzeniu gospodarstwa domowego.
 5. Dane osobowe są przechowywane przez okres trwania stosunków prawnych wynikających z zawartych umów, a także po ich ustaniu, przez okres przedawnienia roszczeń związanych z realizacją tych umów, wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 6. Przysługuje Pani/Panu prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do zawarcia umowy zlecenia/umowy o współpracy w związku z koniecznością identyfikacji strony tej umowy i jej rozliczenia.
 9. Decyzje w oparciu o podane przeze Panią/Pana dane nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany.
 10. Dopuszcza się możliwość pozyskania dodatkowych danych osobowych, na podstawie wyrażonej Panią/Pana przeze mnie, dobrowolnej i odwołalnej w każdym czasie zgody. Dane, o których mowa w zdaniu poprzednim służyć będą administratorowi danych do realizacji celu wyraźnie określonego w treści wyrażonej przeze mnie zgody.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w formularzu przez współadministratorów - Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 w celu umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.