Praca  dla Opiekunek i Opiekunów osób starszych w Niemczech

Mity na temat jedzenia jajek. W co nie powinnaś wierzyć?

Mity na temat jedzenia jajek. W co nie powinnaś wierzyć?
Od kilku lat krąży wiele mitów wokół kurzego jajka. Wiadomo, że jedzenie jajek jest niezbędne w codziennej diecie. Niektórzy jednak rezygnują z jedzenia jajek ze względu na zbyt wysoki poziom cholesterolu, ale czy to prawda?


Czy można jeść jajka codziennie?
Tak, jajka można jeść codziennie, jest to udowodnione przez wielu naukowców, którzy szukali dowodów na poparcie teorii na temat jajek. Powodem tego, że niektórzy jedzą jajka raz na tydzień czy rzadziej są diety zalecane przez lekarzy. Jeśli jesteś zdrowa, nie ma powodów, żebyś nie mogła jeść codziennie jajek.


Co zawierają jajka?
Jajka są idealne dla sportowców, ale nie tylko. Zawierają dużo białka, ponad to witaminy A, B12 oraz D. Dzięki jajkom, fundujemy naszemu organizmowi dobrej jakości życie.


Cholesterol w jajkach?
No właśnie jak to jest z cholesterolem, czy jajko faktycznie zwiększa jego poziom w organizmie? Zdecydowanie nie! Codzienne jedzenie jajek nie zwiększa poziomu cholesterolu! Jedynie dodatki do jajecznicy powodują jego wzrost: szynka, kiełbasa, boczek, masło…


Jajko jest również doskonałe w codziennej pielęgnacji skóry.
Białko jajka jest bardzo przydatne do pielęgnacji skóry. Głównie do zwalczania zmarszczek.

Jajko jako kosmetyk: 
- tonizuje skórę: delikatnie złuszcza skórę i usuwa zanieczyszczenia oraz martwy naskórek
- zmniejsza worki pod oczami: ma działanie rozluźniające. Dodatkowo rozjaśnia skórę pod oczami.
- reguluje tłustą skórę. Posiada działanie ściągające, regulujące PH, naturalnie kontroluje wydzielanie sebum.
- zamyka pory, zapobiega wiotczeniu skóry
- zmniejsza trądzik ze względu na właściwości przeciwzapalne.
- łagodzi podrażnienia skóry.


Przepis na domową maseczkę na zmarszczki


Składniki:
1 białko jajka
1 łyżka stołowa miodu
20 kropli olejku migdałowego


Roztrzep jajko, następnie dodaj do niego łyżkę płynnego miodu i olejek migdałowy. Miksuj wszystko aż składniki dokładnie się połączą. Nałóż maseczkę na oczyszczoną wcześniej twarz oraz szyję i pozostaw na 20 minut. Po upływie zalecanego czasu spłucz ciepłą wodą. Powtarzaj procedurę 2 razy w tygodniu. Dzięki tej bajecznie prostej maseczce zmniejszysz zmarszczki na skórze. My polecamy!

Nasze certyfikaty

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04); zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, iż:
 1. Współadministratorami danych osobowych są Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwice oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwicach. Dane osobowe przetwarzane są w celu:
  • umieszczenia danych osoby, której te dane dotyczą w bazie kandydatów, prowadzenia postępowań rekrutacyjnych z udziałem osób, których dane dotyczą i podjęcia kontaktu z tą osobą w szczególności w celu przedstawienia jej ofert pracy;
  • zawarcia z osobami, których dane dotyczą umów cywilnoprawnych stanowiących podstawę zatrudnienia przy opiece nad osobami starszymi i wykonywania tych umów, a także podjęcia czynności służących przygotowaniu zawarcia tych umów.
 2. Podanie danych osobowych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne lecz konieczne do skorzystania z formularza kontaktowego. Dane osobowe są przechowywane do czasu wycofania zgody na przetwarzanie tych danych. Wycofanie zgody uniemożliwi umieszczenie osoby, której dane dotyczą w bazie kandydatów i wykorzystanie podanych danych osobowych do kontaktu w szczególności w celu przedstawienia tej osobie ofert pracy.
 3. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Osobie, której dane dotyczą przysługuje też prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 4. Dane osobowe klienta mogą być przekazywane podmiotom trzecim – agencjom pośrednictwa oraz zleceniobiorcom administratora danych osobowych w związku z realizacją umowy dotyczącej zapewnienia pomocy osobom starszym i/lub chorym przy prowadzeniu gospodarstwa domowego.
 5. Dane osobowe są przechowywane przez okres trwania stosunków prawnych wynikających z zawartych umów, a także po ich ustaniu, przez okres przedawnienia roszczeń związanych z realizacją tych umów, wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 6. Przysługuje Pani/Panu prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do zawarcia umowy zlecenia/umowy o współpracy w związku z koniecznością identyfikacji strony tej umowy i jej rozliczenia.
 9. Decyzje w oparciu o podane przeze Panią/Pana dane nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany.
 10. Dopuszcza się możliwość pozyskania dodatkowych danych osobowych, na podstawie wyrażonej Panią/Pana przeze mnie, dobrowolnej i odwołalnej w każdym czasie zgody. Dane, o których mowa w zdaniu poprzednim służyć będą administratorowi danych do realizacji celu wyraźnie określonego w treści wyrażonej przeze mnie zgody.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w formularzu przez współadministratorów - Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 w celu umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.