Praca  dla Opiekunek i Opiekunów osób starszych w Niemczech

Mikołajkowe babeczki z nutą pomarańczy – przepis

Mikołajkowe babeczki z nutą pomarańczy – przepis
Drogie Opiekunki, Drodzy Opiekunowie Osób Starszych!

Już dzisiaj obchodzimy mikołajki! Jeśli nie macie pomysłu na mikołajkowy upominek dla Podopiecznego, przedstawiamy Wam przepis na wyśmienite babeczki „mince pie”, czyli babeczki wypełnione w środku mieszanką suszonych owoców, siekanych orzechów, jabłek oraz przypraw, które ucieszą każdego fana słodkości!

Składniki:

Babeczki:
 • 240 g mąki pszennej
 • 60 g margaryny
 • 60 g masła
 • sok z 1 pomarańczy
 • 1 łyżeczka cynamonu
 • szczypta soli
   
Nadzienie:
 • mieszanka suszonych owoców np. rodzynki, daktyle itd.
 • 1 duże jabłko, obrane i starte na grubych oczkach
 • 2 łyżki kandyzowanej lub startej skórki pomarańczowej
 • 60 ml soku pomarańczowego
 • sok z 1 cytryny
 • 1 łyżeczka mieszanki korzennych przypraw

Przygotowanie:
 1. Posiekaj bakalie, dodaj jabłko, sok z pomarańczy i cytryny oraz przyprawę korzenną, następnie odstaw do lodówki na kilka godzin, aby owoce mogły wchłonąć „marynatę”.
 2. Mąkę przesiej do miski, dodaj masło, margarynę i wymieszaj. Wstaw do lodówki na ok. 40 minut.
 3. Połącz składniki na ciasto z sokiem i ugnieć całość w dłoniach na jednolitą masę.
 4. Gotowe ciasto zawiń w folię aluminiową i wstaw je do lodówki na 20 minut w celu schłodzenia.
 5. Rozwałkuj masę i powycinaj z niej kółka o średnicy większej niż foremki do babeczek.
 6. Wyłóż foremki ciastem oraz napełnij je przygotowanym wcześniej nadzieniem.
 7. Wierzch babeczek przykryj gwiazdką wyciętą z pozostałego ciasta.
 8. Piecz babeczki przez ok. 10-15 min. w piekarniku rozgrzanym do 220 stopni.
 9. Posyp cukrem pudrem.
   
Smacznego!

Nasze certyfikaty

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04); zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, iż:
 1. Współadministratorami danych osobowych są Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwice oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwicach. Dane osobowe przetwarzane są w celu:
  • umieszczenia danych osoby, której te dane dotyczą w bazie kandydatów, prowadzenia postępowań rekrutacyjnych z udziałem osób, których dane dotyczą i podjęcia kontaktu z tą osobą w szczególności w celu przedstawienia jej ofert pracy;
  • zawarcia z osobami, których dane dotyczą umów cywilnoprawnych stanowiących podstawę zatrudnienia przy opiece nad osobami starszymi i wykonywania tych umów, a także podjęcia czynności służących przygotowaniu zawarcia tych umów.
 2. Podanie danych osobowych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne lecz konieczne do skorzystania z formularza kontaktowego. Dane osobowe są przechowywane do czasu wycofania zgody na przetwarzanie tych danych. Wycofanie zgody uniemożliwi umieszczenie osoby, której dane dotyczą w bazie kandydatów i wykorzystanie podanych danych osobowych do kontaktu w szczególności w celu przedstawienia tej osobie ofert pracy.
 3. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Osobie, której dane dotyczą przysługuje też prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 4. Dane osobowe klienta mogą być przekazywane podmiotom trzecim – agencjom pośrednictwa oraz zleceniobiorcom administratora danych osobowych w związku z realizacją umowy dotyczącej zapewnienia pomocy osobom starszym i/lub chorym przy prowadzeniu gospodarstwa domowego.
 5. Dane osobowe są przechowywane przez okres trwania stosunków prawnych wynikających z zawartych umów, a także po ich ustaniu, przez okres przedawnienia roszczeń związanych z realizacją tych umów, wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 6. Przysługuje Pani/Panu prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do zawarcia umowy zlecenia/umowy o współpracy w związku z koniecznością identyfikacji strony tej umowy i jej rozliczenia.
 9. Decyzje w oparciu o podane przeze Panią/Pana dane nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany.
 10. Dopuszcza się możliwość pozyskania dodatkowych danych osobowych, na podstawie wyrażonej Panią/Pana przeze mnie, dobrowolnej i odwołalnej w każdym czasie zgody. Dane, o których mowa w zdaniu poprzednim służyć będą administratorowi danych do realizacji celu wyraźnie określonego w treści wyrażonej przeze mnie zgody.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w formularzu przez współadministratorów - Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 w celu umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.