Praca  dla Opiekunek i Opiekunów osób starszych w Niemczech

Jakie właściwości ma Amla?

Jakie właściwości ma Amla?
Emblica officinalis, inaczej określana również jako indyjski agrest lub też amla czy amalaki to krzew, który rośnie na terenach Indii i charakteryzuje się jadalnymi, nieco kwaśnymi i gorzkimi owocami, który dojrzewa jesienią.

Przypisuje mu się wiele dobroczynnych właściwości. Nie bez powodu znalazł się w kręgu jednych z najczęściej stosowanych składników w medycynie ajurwedyjskiej, którą jak wiadomo uważa się za najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą dla zdrowia, jest to środek odmładzający skórę i zapobiegający jej starzeniu się. Cecha charakterystyczną amli jest wysoka zawartość tanin, dlatego powszechnie stosuje się ją w mieszankach przeznaczonych do koloryzacji włosów.

Oprócz tego, że farbuje włosy, to jednocześnie je pielęgnuje i wzmacnia – od nasady, aż po same końce, sprawiając że stają się mniej podatne na wypadanie czy rozdwajanie końcówek. Amla wykazuje się również właściwościami przeciwzapalnymi i przeciwłupieżowymi. Wiele osób po jej zastosowaniu zauważyło, że włosy stają się mocne, gęste i pełne blasku. Ze względu na wysoką zawartość tanin (30 proc.) amla jest wykorzystywana do przyrządzania mieszanek farbujących, które składają się z henny oraz indygo. Gdy doda się ją do henny, włosy staną się ciemniejsze. A w połączeniu henny z indygo, kolor włosów zyska brązowy zimny odcień. Choć owoce tego krzewu nie należą do najsmaczniejszych, to jednak stanowią prawdziwą skarbnicę witaminy C oraz składników o działaniu antyoksydacyjnym.

Dodatkowo wykazują się właściwościami moczopędnymi, czy przeczyszczającymi, dlatego zalecane są osobom, które cierpią na zaparcia. Z kolei suszone owoce optymalnie działają w hamowaniu biegunek czy tamowaniu krwotoków. Liczne badania wykazały, że amla dobroczynnie wpływa na pracę układu trawiennego, mózg oraz serce. W znacznym stopniu zmniejsza przebieg ostrego zapalenia trzustki. Obniża poziom złego cholesterolu we krwi. W przemyśle kosmetycznym indyjski agrest został doceniony z uwagi na silne działanie antyutleniające, skuteczność w rozświetlaniu skóry, zmniejszania widoczności piegów czy innych plam lub przebarwień na cerze, wykazując się właściwościami przeciwzmarszczkowymi. Pomocniczo stosowany w chorobach skóry. Amla może być bez obaw stosowana, za wyjątkiem osób z chorobami o ostrym przebiegu, u których wystąpiła otyłość lub zatrucie toksynami.

Nasze certyfikaty

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04); zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, iż:
 1. Współadministratorami danych osobowych są Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwice oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwicach. Dane osobowe przetwarzane są w celu:
  • umieszczenia danych osoby, której te dane dotyczą w bazie kandydatów, prowadzenia postępowań rekrutacyjnych z udziałem osób, których dane dotyczą i podjęcia kontaktu z tą osobą w szczególności w celu przedstawienia jej ofert pracy;
  • zawarcia z osobami, których dane dotyczą umów cywilnoprawnych stanowiących podstawę zatrudnienia przy opiece nad osobami starszymi i wykonywania tych umów, a także podjęcia czynności służących przygotowaniu zawarcia tych umów.
 2. Podanie danych osobowych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne lecz konieczne do skorzystania z formularza kontaktowego. Dane osobowe są przechowywane do czasu wycofania zgody na przetwarzanie tych danych. Wycofanie zgody uniemożliwi umieszczenie osoby, której dane dotyczą w bazie kandydatów i wykorzystanie podanych danych osobowych do kontaktu w szczególności w celu przedstawienia tej osobie ofert pracy.
 3. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Osobie, której dane dotyczą przysługuje też prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 4. Dane osobowe klienta mogą być przekazywane podmiotom trzecim – agencjom pośrednictwa oraz zleceniobiorcom administratora danych osobowych w związku z realizacją umowy dotyczącej zapewnienia pomocy osobom starszym i/lub chorym przy prowadzeniu gospodarstwa domowego.
 5. Dane osobowe są przechowywane przez okres trwania stosunków prawnych wynikających z zawartych umów, a także po ich ustaniu, przez okres przedawnienia roszczeń związanych z realizacją tych umów, wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 6. Przysługuje Pani/Panu prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do zawarcia umowy zlecenia/umowy o współpracy w związku z koniecznością identyfikacji strony tej umowy i jej rozliczenia.
 9. Decyzje w oparciu o podane przeze Panią/Pana dane nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany.
 10. Dopuszcza się możliwość pozyskania dodatkowych danych osobowych, na podstawie wyrażonej Panią/Pana przeze mnie, dobrowolnej i odwołalnej w każdym czasie zgody. Dane, o których mowa w zdaniu poprzednim służyć będą administratorowi danych do realizacji celu wyraźnie określonego w treści wyrażonej przeze mnie zgody.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w formularzu przez współadministratorów - Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 w celu umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.