Praca  dla Opiekunek i Opiekunów osób starszych w Niemczech

Jak pielęgnować cerę piegowatą? - poradnik dla Opiekunek osób starszych

Jak pielęgnować cerę piegowatą? - poradnik dla Opiekunek osób starszych
Dla jednych zmora z dzieciństwa, dla innych kanon piękna. Jedni próbowali wszystkich sposobów na ich pozbycie się, z kolei inni eksponowali przez nie swoją wyjątkowość – mowa oczywiście o piegach, których dzień obchodzimy 1.03. Drogie Opiekunki osób starszych a czym dla Was są Wasze piegi? Stanowią atut Waszej urody, czy staracie się je zamaskować?  

Czym właściwie są piegi?
Piegi to drobne plamki barwnikowe występujące głównie na nosie, policzkach, dekolcie, przedramionach i plecach. Jest to element urody, którego doświadczają osoby o jasnej karnacji, rudych, lub ciepło blond włosach. Ich występowanie uwarunkowane jest genetycznie.
Piegi pojawiają się głównie latem, kiedy skóra narażona jest na działanie promieni słonecznych i intensywne opalanie. Wtedy w skórze następuje nagromadzenie barwnika zwanego melaniną.

Jak pielęgnować cerę z piegami?
Wiele osób latami walczy z piegami, starają się wybielić je na wszelkie możliwe sposoby. Udają się do specjalistycznych gabinetów, poddają kosztownym zabiegom laserowym czy mikrodermablazji. Niektórzy codziennie pieczołowicie smarują się sokiem z cytryny czy nakładają plastry ogórka, aby choć trochę wybielić piegi na twarzy. A może warto je polubić?

Osoby piegowate powinny pamiętać o tym, że ich skóra szczególnie narażona jest na poparzenia słoneczne. Latem więc polecane są dla nich kremy z dużym filtrem (nawet spf 60), modne kapelusze z dużym rondem oraz przewiewne nakrycia ramion. Osoby z piegami powinny nakładać krem przeciwsłoneczny również pod ubranie, gdyż tkanina nie chroni w 100% przed promieniowaniem UV.

A co z makijażem?
Panie, które mają ogromne szczęście posiadania piegów powinny używać delikatnych podkładów, które nie zamaskują piegów. Kolor podkładu powinien plasować się mniej więcej w połowie między kolorem skóry a kolorem piegów.
Piegi można również podkreślić cienką warstwą różu. Należy jednak pamiętać, żeby kolor bronzera nie zlewał się z kolorem piegów.
Jeśli chodzi o szminkę to powinno dobierać się wyraziste kolory, które wydobędą kształt ust. Piegi wokół ust można zamaskować korektorem.


Ciekawostki o piegach:
Czy wiecie, że piegi nie występują u niemowląt? Pojawiają się u dzieci i młodzieży. W większości przypadków zanikają wraz z wiekiem, jednak mogą pozostać na całe życie.


Drogie Opiekunki osób starszych, jak dbacie o swoje piegi?  

Nasze certyfikaty

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04); zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, iż:
 1. Współadministratorami danych osobowych są Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwice oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwicach. Dane osobowe przetwarzane są w celu:
  • umieszczenia danych osoby, której te dane dotyczą w bazie kandydatów, prowadzenia postępowań rekrutacyjnych z udziałem osób, których dane dotyczą i podjęcia kontaktu z tą osobą w szczególności w celu przedstawienia jej ofert pracy;
  • zawarcia z osobami, których dane dotyczą umów cywilnoprawnych stanowiących podstawę zatrudnienia przy opiece nad osobami starszymi i wykonywania tych umów, a także podjęcia czynności służących przygotowaniu zawarcia tych umów.
 2. Podanie danych osobowych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne lecz konieczne do skorzystania z formularza kontaktowego. Dane osobowe są przechowywane do czasu wycofania zgody na przetwarzanie tych danych. Wycofanie zgody uniemożliwi umieszczenie osoby, której dane dotyczą w bazie kandydatów i wykorzystanie podanych danych osobowych do kontaktu w szczególności w celu przedstawienia tej osobie ofert pracy.
 3. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Osobie, której dane dotyczą przysługuje też prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 4. Dane osobowe klienta mogą być przekazywane podmiotom trzecim – agencjom pośrednictwa oraz zleceniobiorcom administratora danych osobowych w związku z realizacją umowy dotyczącej zapewnienia pomocy osobom starszym i/lub chorym przy prowadzeniu gospodarstwa domowego.
 5. Dane osobowe są przechowywane przez okres trwania stosunków prawnych wynikających z zawartych umów, a także po ich ustaniu, przez okres przedawnienia roszczeń związanych z realizacją tych umów, wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 6. Przysługuje Pani/Panu prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do zawarcia umowy zlecenia/umowy o współpracy w związku z koniecznością identyfikacji strony tej umowy i jej rozliczenia.
 9. Decyzje w oparciu o podane przeze Panią/Pana dane nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany.
 10. Dopuszcza się możliwość pozyskania dodatkowych danych osobowych, na podstawie wyrażonej Panią/Pana przeze mnie, dobrowolnej i odwołalnej w każdym czasie zgody. Dane, o których mowa w zdaniu poprzednim służyć będą administratorowi danych do realizacji celu wyraźnie określonego w treści wyrażonej przeze mnie zgody.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w formularzu przez współadministratorów - Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 w celu umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.