Praca  dla Opiekunek i Opiekunów osób starszych w Niemczech

Co daje nam picie jednej filiżanki zielonej herbaty dziennie?

Co daje nam picie jednej filiżanki zielonej herbaty dziennie?
Drogie Opiekunki, Drodzy Opiekunowie osób starszych właściwości zdrowotne zielonej herbaty doceniane są od tysiącleci. Największą popularność zyskała jednak jako doskonały środek na odchudzanie i oczyszczanie organizmu. Dlaczego warto pić jedną filiżankę zielonej herbaty dziennie? Wyjaśnimy w tym artykule.


Zielona herbata pomaga utrzymać prawidłową wagę ciała

Zielona herbata jest bogata w antyoksydanty i składniki odżywcze, które sprzyjają prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu. Ponad to wzmacnia organizm i sprzyja walce z chorobami. Dodatkowo regularne picie zielonej herbaty zapobiega cukrzycy, regulując poziom glukozy we krwi. Naukowcy udowodnili, że picie zielonej herbaty na noc (zwłaszcza tej z drugiego parzenia) wspomaga odchudzanie. Wszystko za sprawą zawartych w zielonej herbacie katechin, które redukują tkankę tłuszczową. Katechiny hamują wchłanianie tłuszczów z pożywienia i nasilają ich zużycie przez organizm. Zielona herbata wspomaga pracę wątroby i poprawia zdolność spalania kalorii.

Sprzyja trawieniu

Zielona herbata zwiększa aktywność niektórych enzymów biorących udział w trawieniu. Jest remedium na wzdęcia i gazy po spożyciu ciężkostrawnych i obfitych posiłków. Wspomaga wydzielanie soków żołądkowych.
UWAGA! Zielona herbata nie jest polecana osobom zmagającym się z wrzodami.

Poprawia zdrowie jamy ustnej

Zielona herbata może zapobiec infekcjom jamy ustnej i nieświeżemu oddechowi. Więc jeśli macie problemy z halitozą, wystarczy regularne picie zielonej herbaty, żeby się z nią uporać. Wszystko to za sprawą polifenoli, które hamują namnażanie się bakterii beztlenowych, które powodują nieprzyjemny zapach. Dzięki zawartości fluoru, zielona herbata posiada właściwości przeciwpróchnicze.

Przedłuża życie i chroni przed demencją

Japończycy uważają, że picie od 4 do 10 filiżanek zielonej herbaty dziennie przedłuża życie średnio o 3 lata. Holendrzy natomiast twierdzą, że zapobiega ona miażdżycy. Prowadzone obecnie badania naukowe wykazują, że zielona herbata może hronić mózg przez rożnymi formami demencji starczej. Wykazano, że zawarte w zielonej herbacie polifenole wiążą się z toksycznymi składnikami odgrywającymi niekorzystną rolę w rozwoju choroby Alzheimera i dezaktywują je.
Ponad to zielona herbata poprawia sprawność umysłową dzięki zawartości teiny. Świeży napar zielonej herbaty (parzony do 3 minut) pobudza i orzeźwia a także zwiększa zdolności umysłowe i fizyczne organizmu. Poprawia procesy uczenia się, kojarzenia oraz koncentrację.

Chroni przed różnymi formami raka

Dzięki zawartości bardzo silnych przeciwutleniaczy: polifenoli i katechin, zielona herbata zapobiega rozwojowi nowotworów płuc, piersi, skóry, żołądka, jelita grubego oraz trzustki. Polifenole usuwają z organizmu toksyczne substancje, które odpowiedzialne są za powstawanie nowotworów. Zielona herbata zawiera również inne substancje, które wykazują właściwości przeciwnowotworowe jak: flawony, flawanole, witaminy: C, E, K, B, a także jony potasu, fluoru i glinu.

Zapobiega artretyzmowi

Zielona herbata ma silne działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne, które jest bardzo korzystne w przypadku leczenia RZS (reumatoidalnemu zapaleniu stawów) i innych rodzajów chorób zapalnych. Ponad to zielona herbata hamuje uszkodzenie tkanek, które jest typowe dla RZS.

Redukuje stres, uspokaja

Długo parzony napar zielonej herbaty redukuje stres, działa odprężająco na ciało i umysł, poprawia nastrój.

Poprawia wygląd skóry

Zielona herbata jest prawdziwym eliksirem młodości. Dzięki zawartości antyoksydantów chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, opóźniając procesy starzenia. Systematyczne picie zielonej herbaty pozwala na dłużej zachować młodość.

Zielona herbata zawdzięcza swój lekko gorzkawy smak minimalnemu przetwarzaniu. Zachowane w niej przeciwulteniacze i inne składniki odżywcze sprawiają, że jest jedną z najzdrowszych herbat dostępnych na rynku.

Drogie Opiekunki, Drodzy Opiekunowie pamiętajmy jednak, że świeżo parzoną herbatę warto wypijać najpóźniej 2 godziny przed położeniem się spać, aby uniknąć bezsenności.

Nasze certyfikaty

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04); zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, iż:
 1. Współadministratorami danych osobowych są Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwice oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwicach. Dane osobowe przetwarzane są w celu:
  • umieszczenia danych osoby, której te dane dotyczą w bazie kandydatów, prowadzenia postępowań rekrutacyjnych z udziałem osób, których dane dotyczą i podjęcia kontaktu z tą osobą w szczególności w celu przedstawienia jej ofert pracy;
  • zawarcia z osobami, których dane dotyczą umów cywilnoprawnych stanowiących podstawę zatrudnienia przy opiece nad osobami starszymi i wykonywania tych umów, a także podjęcia czynności służących przygotowaniu zawarcia tych umów.
 2. Podanie danych osobowych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne lecz konieczne do skorzystania z formularza kontaktowego. Dane osobowe są przechowywane do czasu wycofania zgody na przetwarzanie tych danych. Wycofanie zgody uniemożliwi umieszczenie osoby, której dane dotyczą w bazie kandydatów i wykorzystanie podanych danych osobowych do kontaktu w szczególności w celu przedstawienia tej osobie ofert pracy.
 3. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Osobie, której dane dotyczą przysługuje też prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 4. Dane osobowe klienta mogą być przekazywane podmiotom trzecim – agencjom pośrednictwa oraz zleceniobiorcom administratora danych osobowych w związku z realizacją umowy dotyczącej zapewnienia pomocy osobom starszym i/lub chorym przy prowadzeniu gospodarstwa domowego.
 5. Dane osobowe są przechowywane przez okres trwania stosunków prawnych wynikających z zawartych umów, a także po ich ustaniu, przez okres przedawnienia roszczeń związanych z realizacją tych umów, wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 6. Przysługuje Pani/Panu prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do zawarcia umowy zlecenia/umowy o współpracy w związku z koniecznością identyfikacji strony tej umowy i jej rozliczenia.
 9. Decyzje w oparciu o podane przeze Panią/Pana dane nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany.
 10. Dopuszcza się możliwość pozyskania dodatkowych danych osobowych, na podstawie wyrażonej Panią/Pana przeze mnie, dobrowolnej i odwołalnej w każdym czasie zgody. Dane, o których mowa w zdaniu poprzednim służyć będą administratorowi danych do realizacji celu wyraźnie określonego w treści wyrażonej przeze mnie zgody.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w formularzu przez współadministratorów - Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 w celu umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.