Praca  dla Opiekunek i Opiekunów osób starszych w Niemczech

Ciasto jabłkowe z cytrynowym posmakiem

Ciasto jabłkowe z cytrynowym posmakiem
Jabłka oprócz tego, że są pyszne, mają też inną ważną zaletę - są u nas dostępne przez cały rok. Wypiekami z ich udziałem możemy więc cieszyć się o każdej porze roku. Przedstawiamy Wam w związku z tym poniżej przepis na ciasto z jabłkami, wzbogacone cytrynowym posmakiem.

Składniki:

Ciasto:

•  200 g cukru pudru,
•  200 g mąki,
•  4 jajka,
•  1/2 kostki margaryny,
•  1 łyżeczka proszku do pieczenia,
•  sok i skórka z jednej cytryny,
•  kilka kropel cytrynowego aromatu do ciast.

Masa jabłkowa:

•  1 kg jabłek,
•  1 szklanka cukru,
•  1 cukier waniliowy,
•  1 łyżka cynamonu,
•  1/2 szklanki wody,
•  2 łyżki miodu,
•  3/4 szklanki kaszy manny,
•  1 łyżka masła,
•  1 galaretka cytrynowa.

Masa cytrynowa:

•  1 szklanka cukru pudru,
•  1 cukier waniliowy,
•  1 kostka margaryny,
•  200 g śmietany (12%),
•  sok z jednej cytryny,
•  1 galaretka cytrynowa.


Wykonanie:

Margarynę z cukrem i żółtkami ucieramy do uzyskania białej, pulchnej masy. Następnie dodajemy mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia, a na koniec także białka ubite na sztywną pianę, aromat, skórkę i sok z cytryny. Ciasto przelewamy na blachę wysmarowaną tłuszczem i obsypaną bułką tartą i pieczemy około pół godziny w temperaturze 180ºC.

W międzyczasie zajmujemy się jabłkami. Dokładnie je myjemy, obieramy i trzemy na tarce o grubych oczkach. W garnku zagotowujemy wodę z cukrem zwykłym, cukrem waniliowym i miodem. Kiedy płyn zgęstnieje dodajemy jabłka i wszystko razem dusimy na małym ogniu. Dosypujemy cynamon, kaszą mannę i masło i dusimy, aż kasza napęcznieje. Galaretkę rozpuszczamy w 1/2 szklanki gorącej wody i dodajemy do jabłek, dokładnie mieszamy. Jeszcze gorącą masę jabłkową wykładamy na upieczony, zimny placek.

Kiedy jabłka wystygną kładziemy na nie masę cytrynową: ucieramy margarynę z cukrem pudrem i cukrem waniliowym. Cały czas mieszając powoli dodajemy śmietanę i sok z cytryny. Tak przyrządzoną masę wykładamy na jabłka i zalewamy galaretką cytrynową.


Smacznego!


Nasze certyfikaty

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04); zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, iż:
 1. Współadministratorami danych osobowych są Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwice oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwicach. Dane osobowe przetwarzane są w celu:
  • umieszczenia danych osoby, której te dane dotyczą w bazie kandydatów, prowadzenia postępowań rekrutacyjnych z udziałem osób, których dane dotyczą i podjęcia kontaktu z tą osobą w szczególności w celu przedstawienia jej ofert pracy;
  • zawarcia z osobami, których dane dotyczą umów cywilnoprawnych stanowiących podstawę zatrudnienia przy opiece nad osobami starszymi i wykonywania tych umów, a także podjęcia czynności służących przygotowaniu zawarcia tych umów.
 2. Podanie danych osobowych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne lecz konieczne do skorzystania z formularza kontaktowego. Dane osobowe są przechowywane do czasu wycofania zgody na przetwarzanie tych danych. Wycofanie zgody uniemożliwi umieszczenie osoby, której dane dotyczą w bazie kandydatów i wykorzystanie podanych danych osobowych do kontaktu w szczególności w celu przedstawienia tej osobie ofert pracy.
 3. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Osobie, której dane dotyczą przysługuje też prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 4. Dane osobowe klienta mogą być przekazywane podmiotom trzecim – agencjom pośrednictwa oraz zleceniobiorcom administratora danych osobowych w związku z realizacją umowy dotyczącej zapewnienia pomocy osobom starszym i/lub chorym przy prowadzeniu gospodarstwa domowego.
 5. Dane osobowe są przechowywane przez okres trwania stosunków prawnych wynikających z zawartych umów, a także po ich ustaniu, przez okres przedawnienia roszczeń związanych z realizacją tych umów, wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 6. Przysługuje Pani/Panu prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do zawarcia umowy zlecenia/umowy o współpracy w związku z koniecznością identyfikacji strony tej umowy i jej rozliczenia.
 9. Decyzje w oparciu o podane przeze Panią/Pana dane nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany.
 10. Dopuszcza się możliwość pozyskania dodatkowych danych osobowych, na podstawie wyrażonej Panią/Pana przeze mnie, dobrowolnej i odwołalnej w każdym czasie zgody. Dane, o których mowa w zdaniu poprzednim służyć będą administratorowi danych do realizacji celu wyraźnie określonego w treści wyrażonej przeze mnie zgody.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w formularzu przez współadministratorów - Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 w celu umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.