Praca  dla Opiekunek i Opiekunów osób starszych w Niemczech

5 prostych zasad, by zdrowo rozpocząć lato

5 prostych zasad, by zdrowo rozpocząć lato
Drogie Opiekunki i Drodzy Opiekunowie Osób Starszych!
Rozpoczął się czerwiec, temperatura zwiększa się z dnia na dzień, co oznacza jedno - lato zbliża się do nas wielkim krokami. W jaki sposób przygotować się na ten niezwykły, ciepły czas oraz jak zatroszczyć się o siebie podczas tego okresu? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę 5 prostych zasad, by zdrowo rozpocząć lato.


1. Grunt to woda!
Czy wiesz o tym, że Twój organizm składa się aż w 60% z wody? Woda w naszym organizmie odpowiedzialna jest za transportowanie składników z pożywienia do naszych komórek, pomaga usunąć zbędne substancje z naszego organizmu, poprawia trawienie, zwiększa wytrzymałość oraz reguluje temperaturę naszego ciała. Woda pełni znaczącą rolę, o której nie możemy zapominać. W ciepłe dni jesteśmy wyjątkowo narażeni na utratę płynów z naszego organizmu, dlatego warto pamiętać o regularnym nawadnianiu się.

2. Jedz owoce i warzywa
Truskawki, agrest, maliny i wiele innych. Kto nie lubi sezonowych, letnich owoców? Warto połączyć przyjemne z pożytecznym szczególnie w trakcie lata.
Warzywa i owoce są bogate w dużą ilość witamin i składników mineralnych. Szczególną rolę stanowią zawarte w nich antyoksydanty, karoteny czy ksantofile. Antyoksydanty inaczej przeciwutleniacze neutralizują wolne rodniki, a same warzywa i owoce składają się w dużej ilości z witamin i wody niezbędnej do utrzymania odpowiedniej gospodarki wodno-mineralnej.

3. Gdy słońce wychodzi...
Czy wiesz o tym, że ok 80% ludzi ma niedobór witaminy D3? Witamina ta jest syntezowana w naszej skórze przez promieniowanie słoneczne, a przebywanie na słońcu może mieć wpływ na zachowanie mocniejszych kości, utrzymanie prawidłowo funkcjonującego układu krążenia oraz zmniejszenie ryzyka nowotworów.
Lato to wyjątkowy czas, podczas którego otwiera się przed nami możliwość uzupełnienia niedoborów tej witaminy. Kto by pomyślał, że wystarczą krótkie, regularne spacery, by poczuć się lepiej?

4. Twoja cera Ci podziękuje
Podczas lata warto zwrócić wyjątkową uwagę na swoją cerę i otoczyć ją wyjątkową troską. Warto zainwestować w dobre kremy z filtrem UV. Głównym zadaniem kremów jest ochrona skóry przed negatywnymi konsekwencjami oddziaływania promieni UV. Tego typu kosmetyki nie tylko chronią skórę przed oparzeniami i przebarwieniami, ale także opóźniają procesy starzenia się skóry i zapobiegają rozwojowi chorób nowotworowych.

5. Poszukaj czegoś swojego
Letni czas charakteryzuje się wyjątkowo długimi dniami. Wykorzystaj to, że mrok nastaje później, przeczytaj dobrą książkę lub wybierz się na krótki spacer. Znajdź swoją małą przyjemność.
 

Nasze certyfikaty

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04); zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, iż:
 1. Współadministratorami danych osobowych są Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwice oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwicach. Dane osobowe przetwarzane są w celu:
  • umieszczenia danych osoby, której te dane dotyczą w bazie kandydatów, prowadzenia postępowań rekrutacyjnych z udziałem osób, których dane dotyczą i podjęcia kontaktu z tą osobą w szczególności w celu przedstawienia jej ofert pracy;
  • zawarcia z osobami, których dane dotyczą umów cywilnoprawnych stanowiących podstawę zatrudnienia przy opiece nad osobami starszymi i wykonywania tych umów, a także podjęcia czynności służących przygotowaniu zawarcia tych umów.
 2. Podanie danych osobowych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne lecz konieczne do skorzystania z formularza kontaktowego. Dane osobowe są przechowywane do czasu wycofania zgody na przetwarzanie tych danych. Wycofanie zgody uniemożliwi umieszczenie osoby, której dane dotyczą w bazie kandydatów i wykorzystanie podanych danych osobowych do kontaktu w szczególności w celu przedstawienia tej osobie ofert pracy.
 3. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Osobie, której dane dotyczą przysługuje też prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 4. Dane osobowe klienta mogą być przekazywane podmiotom trzecim – agencjom pośrednictwa oraz zleceniobiorcom administratora danych osobowych w związku z realizacją umowy dotyczącej zapewnienia pomocy osobom starszym i/lub chorym przy prowadzeniu gospodarstwa domowego.
 5. Dane osobowe są przechowywane przez okres trwania stosunków prawnych wynikających z zawartych umów, a także po ich ustaniu, przez okres przedawnienia roszczeń związanych z realizacją tych umów, wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 6. Przysługuje Pani/Panu prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do zawarcia umowy zlecenia/umowy o współpracy w związku z koniecznością identyfikacji strony tej umowy i jej rozliczenia.
 9. Decyzje w oparciu o podane przeze Panią/Pana dane nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany.
 10. Dopuszcza się możliwość pozyskania dodatkowych danych osobowych, na podstawie wyrażonej Panią/Pana przeze mnie, dobrowolnej i odwołalnej w każdym czasie zgody. Dane, o których mowa w zdaniu poprzednim służyć będą administratorowi danych do realizacji celu wyraźnie określonego w treści wyrażonej przeze mnie zgody.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w formularzu przez współadministratorów - Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 w celu umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.