Praca  dla Opiekunek i Opiekunów osób starszych w Niemczech

Najczęściej zadawane pytania Jeśli w poniższym zestawieniu nie znajdziesz interesującej Cię kwestii prosimy o wypełnienie formularza >
Jak najszybciej udzielimy odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Formalności i kwestie organizacyjne
W jaki sposób mogę rozpocząć współpracę z firmą Pronobel?
Nawiązanie współpracy mogą Państwo rozpocząć poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej, bądź pod numerem telefonu (32) 722 04 02, kontaktując się z działem rekrutacji.
Jaki rodzaj umowy oferują Państwo swoim pracownikom?
Proponujemy tylko legalne zatrudnienie z ubezpieczeniem (Karta EKUZ i A1) od pierwszego dnia pracy. Gwarantujemy Państwu umowę zlecenie  w wyniku której  przez cały okres jej trwania są Państwo ubezpieczeni, co znaczy, że mogą Państwo korzystać z opieki lekarskiej w obu krajach.  Ponadto umowa, na podstawie której są Państwo zatrudnieni zapewnia ubezpieczenie we wszystkich krajach Unii Europejskiej.
Czy ważne jest kiedy wypełnię/odeślę dokumenty aplikacyjne?
Tak, ponieważ dopiero po odesłaniu dokumentów aplikacyjnych będziemy dysponować danymi, które pozwolą nam na zaproponowanie Państwu szczegółowej oferty pracy.
Jak długo czeka się na ofertę pracy?
Oferty pracy przedstawiane są Państwu na bieżąco.
Czy będąc na terenie Niemiec również mogę liczyć na pomoc z Państwa strony?
Tak. Zawsze możecie Państwo liczyć na pomoc osobistego opiekuna, którego zadaniem jest koordynacja Państwa pracy przez cały pobyt w Niemczech. Nasz Dział Koordynacji jest do Państwa dyspozycji przez 7 dni w tygodniu i 24h na dobę.
W jakich rejonach Niemiec posiadają Państwo oferty pracy?
Oferty pracy w firmie Pronobel obejmują obszar całych Niemiec oraz dodatkowo Francji, Luksemburga i Belgii.
Czy mam wpływ na wybór oferty pracy?
Tak. Jako jedna z nielicznych firm proponujemy współpracę polegajacą na dialogu i najlepszym dopasowaniu ofert. Zawsze to Państwo decydują o wyborze oferty przedstawionej przez firmę Pronobel.
Na jaki najkrótszy okres można wyjechać do Niemiec z Państwa firmą?
Proponujemy Państwu wyjazdy na okres min. 2 miesiące. Zdarza się natomiast, że zgodnie z zapotrzebowaniem klienta organizowane są krótsze wyjazdy.
Czy posiadają Państwo oferty pracy również dla mężczyzn/panów?
Tak, dysponujemy także ofertami pracy dedykowanym właśnie Panom.
Co mnie czeka w przypadku śmierci Podopiecznego?
Śmierć podopiecznego to bardzo ciężkie doświadczenie. W firmie Pronobel w takim przypadku podchodzimy indywidualnie do takich sytuacji. Istnieją dwie możliwości: nasz pracownik może zadecydować czy chce wrócić do domu i po przerwie podjąć ponownie współpracę lub też zdecydować się na pozostanie w Niemczech, a my ze swojej strony zapewniamy i opłacamy przejazd, dopełniając równocześnie, wszelkich formalności związanych z zatrudnieniem u innej Rodziny.
Wynagrodzenia i premie
Ile mogę zarobić w Pronobel?
Wynagrodzenie kształtuje się na poziomie do 1500 euro "na rękę". Wysokość wynagrodzenia zależy od znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w pracy jako Opiekun/Opiekunka osób starszych.
Czy przewidywane są premie i za co mogę je otrzymać?
W ofercie firmy Pronobel wachlarz dodatkowych premii i bonusów jest naprawdę bardzo szeroki.

Doceniamy swoich pracowników i jako jedna z nielicznych firm nagradzamy premiami w wielu atrakcyjnych formach.
Praca w Pronobel to okazja na otrzymanie dodatkowo do wynagrodzenia nawet kilkaset euro. Każdy pracownik pracujący z nami ma możliwość skorzystania z programu ZARABIAM CORAZ WIĘCEJ, czyli premii za polecenie Opiekunki, premii za polecenie rodziny oraz premii świątecznych.

W celu otrzymania szczegółowych informacji zachęcamy do kontaktu poprzez formularz aplikacyjny lub telefonicznie pod numerem +48 32 722-04-02.

Kiedy otrzymuję wynagrodzenie?
Wynagrodzenie jest płatne do 20-stego dnia każdego miesiąca. Specjalnie dla Państwa o fakcie przelania wynagrodzenia, na Państwa konto, informujemy drogą smsową.
W jakiej walucie otrzymuję wynagrodzenie?
To Państwo wybieracie walutę wynagrodzenia - może być to euro lub złotówki.
Przyjazd do Niemiec
Czy samodzielnie muszę zadbać o dojazd do Niemiec?
W organizacji podróży do Niemiec w pełni wspiera Państwa osobisty opiekun troszcząc się o wszelkie elementy organizacyjne, aż do szczęśliwego dotarcia na miejsce.
Czy zwracają Państwo koszty podróży?
Koszty podróży zwracane są zawsze, natomiast pamiętajmy, że podstawowym czasem trwania wyjazdu jest okres dwóch miesięcy.
Standard zakwaterowania w Niemczech
Czy muszę sobie zapewnić mieszkanie i jedzenie?
Zakwaterowanie i wyżywienie jest zagwarantowane w miejscu pracy i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami dla Państwa
Wymagania, umiejętności i poziom języka
Czy do podjęcia pracy w Pronobel potrzebna jest znajomość języka niemieckiego?
Znajomość języka niemieckiego na poziomie co najmniej komunikatywnym jest jednym z podstawowych warunków do podjęcia pracy. Dla osób nie znających języka niemieckiego, a chcących pracować w Niemczech przygotowaliśmy także rozwiązanie - gwarantujemy im pracę poprzedzoną intensywną nauką języka niemieckiego. 
Czy potrzebne jest doświadczenie w opiece osób starszych?
Doświadczenie w opiece jest konieczne by podjąć pracę Opiekunki osoby starszej. Do doświadczenia wliczane jest jednak także to związane z opieką nad własnymi rodzicami, dziadkami, czy sąsiadką. Nasza rekruterka podczas rozmowy ustali szczegóły takiej opieki i jednocześnie doświadczenia.
Mam referencje i kartki podziękowań od rodziny, czy jest mi to potrzebne?
Tak,  ponieważ wszelkie dodatkowe dokumenty potwierdzające Państwa pracę w Opiece są jak najbardziej mile widziane i mogą zwiększyć szanse podczas procesu rekrutacji oraz wpłynąć na szybsze otrzymanie ofert pracy.

Nasze certyfikaty

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04); zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, iż:
 1. Współadministratorami danych osobowych są Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwice oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwicach. Dane osobowe przetwarzane są w celu:
  • umieszczenia danych osoby, której te dane dotyczą w bazie kandydatów, prowadzenia postępowań rekrutacyjnych z udziałem osób, których dane dotyczą i podjęcia kontaktu z tą osobą w szczególności w celu przedstawienia jej ofert pracy;
  • zawarcia z osobami, których dane dotyczą umów cywilnoprawnych stanowiących podstawę zatrudnienia przy opiece nad osobami starszymi i wykonywania tych umów, a także podjęcia czynności służących przygotowaniu zawarcia tych umów.
 2. Podanie danych osobowych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne lecz konieczne do skorzystania z formularza kontaktowego. Dane osobowe są przechowywane do czasu wycofania zgody na przetwarzanie tych danych. Wycofanie zgody uniemożliwi umieszczenie osoby, której dane dotyczą w bazie kandydatów i wykorzystanie podanych danych osobowych do kontaktu w szczególności w celu przedstawienia tej osobie ofert pracy.
 3. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Osobie, której dane dotyczą przysługuje też prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 4. Dane osobowe klienta mogą być przekazywane podmiotom trzecim – agencjom pośrednictwa oraz zleceniobiorcom administratora danych osobowych w związku z realizacją umowy dotyczącej zapewnienia pomocy osobom starszym i/lub chorym przy prowadzeniu gospodarstwa domowego.
 5. Dane osobowe są przechowywane przez okres trwania stosunków prawnych wynikających z zawartych umów, a także po ich ustaniu, przez okres przedawnienia roszczeń związanych z realizacją tych umów, wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 6. Przysługuje Pani/Panu prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do zawarcia umowy zlecenia/umowy o współpracy w związku z koniecznością identyfikacji strony tej umowy i jej rozliczenia.
 9. Decyzje w oparciu o podane przeze Panią/Pana dane nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany.
 10. Dopuszcza się możliwość pozyskania dodatkowych danych osobowych, na podstawie wyrażonej Panią/Pana przeze mnie, dobrowolnej i odwołalnej w każdym czasie zgody. Dane, o których mowa w zdaniu poprzednim służyć będą administratorowi danych do realizacji celu wyraźnie określonego w treści wyrażonej przeze mnie zgody.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w formularzu przez współadministratorów - Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 w celu umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.