Praca  dla Opiekunek i Opiekunów osób starszych w Niemczech

Wyjazd [wpis nr 7]

Jestem, żyję. :) U nas 23:45. Czyli tak jak i u Was ;) Przyjechałam do domu o 20:30. Nie obyło się bez przygód. Sama podróż komfortowa. Ciepło, przyjemnie, czysto. Miłe towarzystwo. Nawet przekonałam dwie Panie, że praca na czarno to zło. Zrozumiały, gdy pokazałam im trzymany na pamiątkę rachunek ze szpitala. One w ogóle o tym nie myślały, jak ja rok temu. Niewiele wiedziały też o ofertach agencyjnych, bo w autokarach za często nie rozmawiają. BOJĄ SIĘ! I po co im to? Gorzej było na dworcu w Monachium. Pan Teo (syn podopiecznej) nie wziął komórki a do tego pomylił autobusy. Uznał, że nie przyjechałam i odjechał. A to nie koniec, bo i moja komórka padła. Zostałam bez kontaktu z koordynatorem z Pronobla. Na szczęście Pani w kasie miała ładowarkę. Po godzinie byłam na miejscu. Były nerwy, gdybym nie znała języka i nie miała koordynatora zgrzyt byłby już na samym początku.

Pani mieszka w domku jednorodzinnym, zresztą bardzo malowniczo położonym. Jest miła i kontaktowa. Wszystko co zostało mi przekazane przez rekruterkę zgadzało się co do joty. Kamień spadł mi z serca. Syn tez bardzo miły, wiedział już o swojej pomyłce od koordynatorki z Pronobla. Cieszę się, że ktoś czuwa, w końcu to ja jestem w obcym kraju.

Dostałam osobny pokój i dostęp do jednej z dwóch łazienek na wyłączność. Warunki super. W pokoju internet i laptop. Korzystam ze swojego, bo niemiecka klawiatura nie ma polskich znaków. Wiem, ze można to przestawić, ale to już wyższa szkoła jazdy…

Idę spać, jutro poznam wszystkie obowiązki i zacznę pracować. Dziś mam czas na aklimatyzację. Pronobel dzwonił już dwa razy. A może dopieszczają mnie tak z powodu bloga? (hahahaha).

Dobranoc.

Macie pytania? Piszcie do mnie na adres blog[małapa]pronobel.pl

Nasze certyfikaty

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04); zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, iż:
 1. Współadministratorami danych osobowych są Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwice oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwicach. Dane osobowe przetwarzane są w celu:
  • umieszczenia danych osoby, której te dane dotyczą w bazie kandydatów, prowadzenia postępowań rekrutacyjnych z udziałem osób, których dane dotyczą i podjęcia kontaktu z tą osobą w szczególności w celu przedstawienia jej ofert pracy;
  • zawarcia z osobami, których dane dotyczą umów cywilnoprawnych stanowiących podstawę zatrudnienia przy opiece nad osobami starszymi i wykonywania tych umów, a także podjęcia czynności służących przygotowaniu zawarcia tych umów.
 2. Podanie danych osobowych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne lecz konieczne do skorzystania z formularza kontaktowego. Dane osobowe są przechowywane do czasu wycofania zgody na przetwarzanie tych danych. Wycofanie zgody uniemożliwi umieszczenie osoby, której dane dotyczą w bazie kandydatów i wykorzystanie podanych danych osobowych do kontaktu w szczególności w celu przedstawienia tej osobie ofert pracy.
 3. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Osobie, której dane dotyczą przysługuje też prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 4. Dane osobowe klienta mogą być przekazywane podmiotom trzecim – agencjom pośrednictwa oraz zleceniobiorcom administratora danych osobowych w związku z realizacją umowy dotyczącej zapewnienia pomocy osobom starszym i/lub chorym przy prowadzeniu gospodarstwa domowego.
 5. Dane osobowe są przechowywane przez okres trwania stosunków prawnych wynikających z zawartych umów, a także po ich ustaniu, przez okres przedawnienia roszczeń związanych z realizacją tych umów, wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 6. Przysługuje Pani/Panu prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do zawarcia umowy zlecenia/umowy o współpracy w związku z koniecznością identyfikacji strony tej umowy i jej rozliczenia.
 9. Decyzje w oparciu o podane przeze Panią/Pana dane nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany.
 10. Dopuszcza się możliwość pozyskania dodatkowych danych osobowych, na podstawie wyrażonej Panią/Pana przeze mnie, dobrowolnej i odwołalnej w każdym czasie zgody. Dane, o których mowa w zdaniu poprzednim służyć będą administratorowi danych do realizacji celu wyraźnie określonego w treści wyrażonej przeze mnie zgody.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w formularzu przez współadministratorów - Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 w celu umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.