Praca  dla Opiekunek i Opiekunów osób starszych w Niemczech

Niemcy - dzień pierwszy [wpis nr 8]

Hallo!

Pierwsza noc dobra, w niezłych warunkach. Mam już taki charakter, że tak sobie wszystko poukładam i przygotuję, że czuję się jak we własnym domu. Brakuje wnuków, ale pracuję nie tylko na dług, ale także dla nich. Żeby im niczego nie brakowało. Podobno miłość babć jest dużo większa niż ta rodzicielska i ci to co mówią mają 100% racji. Kiedyś tego nie rozumiałam.

Pani Anna ma 80 lat. Cieszy mnie jej podejście – nie jesteś tu służącą tylko opiekunką. Jeżeli coś ci się nie będzie podobało to od razu mów – zapowiedziała z rana.

Opowiedziała mi też historię polskiej opiekunki, która była tu kilkanaście miesięcy temu. Opiszę ją jutro.

Pierwszy dzień wyglądał tak:

Pobudka o 6.30, potem zakupy na śniadanie, obiad i kolacje, potem pobudka pani Anny i poranna toaleta., wspólne śniadanie, sprzątanie, spacer po mieście (pani Anna jeździ na wózku), przygotowanie obiadu, sprzątanie, obiad, ćwiczenia, rehabilitacja pani Anny, odpoczynek, zawiezienie pani Anny do klubu seniora, mój czas wolny, kolacja, sprzątanie (w tym czasie pani Anna ogląda telewizję), wieczorna toaleta i spanie., czas wolny.

P.S.

Dostałam maila od Krakuski. To odpowiedź na wpis 3 dni do wyjazdu. Zastanawiałam się, dlaczego każdej agencji tak bardzo dostaje się na forach. Sprawa staje się jasna i wiele się nie pomyliłam sugerując ingerencję konkurencji. Cytuję w całości. Poprawiłam jedynie literówki i błędy językowe.

„Fajny pomysł z tym blogiem. Gratuluję! Pracowałam przez 2 lata w innej firmie i nikt tam na to nie wpadł. Wpadali za to na pomysł oczerniania innych firm. Pisało się na forach w ciągu dnia wpisy jako różne opiekunki, że byłyśmy niby rozczarowane, oszukane, wykorzystane, chore i umierające. Pracowałyśmy w 30 agencjach na raz. Dziś mi jest za to wstyd, ale to była część mojej pracy. Proszę napisać opiekunkom, że nie warto czytać for, bo jest tam sam stek bzdur. Opiekunka zadowolona nie wchodzi na fora i nie pisze, że jest fajnie, że jest zadowolona. Bo i po co? I nawet jeżeli zdarzą się tam prawdziwe wpisy to zazwyczaj od kobiet niezadowolonych. I zazwyczaj samych sobie winnych. W naszej agencji kobiety piły, kradły, rozrabiały. Wracały karnie do kraju i rozpowiadały wszem i wobec jacy to jesteśmy źli. I te opinie podbijane dziesiątkami wpisów konkurencji potrafią zniechęcić do każdej firmy. Nam też dawano popalić. I tak to się kręci. Dzisiaj sama jeżdżę do Niemiec. Życzę samych udanych wyjazdów. Krakuska

Pozostawiam to bez komentarza.

Przyszedł też mail od Magda_49. Ustaliłyśmy że nie jestem ponoć rozpieszczana na potrzeby bloga, co sugerowałam w jednym z poprzednich wpisów. Szkoda, bo chciałam bardziej hahahaha :) Koordynatorzy tak mają, że dopytują, co u opiekunek. Dzwonią, rozwiązują problemy, załatwiają w imieniu opiekunek wiele spraw, nawet czasami czysto rodzinnych – napisała Magda. Sprawdzimy i ocenimy na kilkanaście dni.

Miło. Dziękuję za maile. To dowód, że czytacie!

Dobranoc. Do jutra!

Macie pytania? Piszcie do mnie na adres blog[małapa]pronobel.pl

Nasze certyfikaty

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04); zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, iż:
 1. Współadministratorami danych osobowych są Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwice oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwicach. Dane osobowe przetwarzane są w celu:
  • umieszczenia danych osoby, której te dane dotyczą w bazie kandydatów, prowadzenia postępowań rekrutacyjnych z udziałem osób, których dane dotyczą i podjęcia kontaktu z tą osobą w szczególności w celu przedstawienia jej ofert pracy;
  • zawarcia z osobami, których dane dotyczą umów cywilnoprawnych stanowiących podstawę zatrudnienia przy opiece nad osobami starszymi i wykonywania tych umów, a także podjęcia czynności służących przygotowaniu zawarcia tych umów.
 2. Podanie danych osobowych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne lecz konieczne do skorzystania z formularza kontaktowego. Dane osobowe są przechowywane do czasu wycofania zgody na przetwarzanie tych danych. Wycofanie zgody uniemożliwi umieszczenie osoby, której dane dotyczą w bazie kandydatów i wykorzystanie podanych danych osobowych do kontaktu w szczególności w celu przedstawienia tej osobie ofert pracy.
 3. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Osobie, której dane dotyczą przysługuje też prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 4. Dane osobowe klienta mogą być przekazywane podmiotom trzecim – agencjom pośrednictwa oraz zleceniobiorcom administratora danych osobowych w związku z realizacją umowy dotyczącej zapewnienia pomocy osobom starszym i/lub chorym przy prowadzeniu gospodarstwa domowego.
 5. Dane osobowe są przechowywane przez okres trwania stosunków prawnych wynikających z zawartych umów, a także po ich ustaniu, przez okres przedawnienia roszczeń związanych z realizacją tych umów, wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 6. Przysługuje Pani/Panu prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do zawarcia umowy zlecenia/umowy o współpracy w związku z koniecznością identyfikacji strony tej umowy i jej rozliczenia.
 9. Decyzje w oparciu o podane przeze Panią/Pana dane nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany.
 10. Dopuszcza się możliwość pozyskania dodatkowych danych osobowych, na podstawie wyrażonej Panią/Pana przeze mnie, dobrowolnej i odwołalnej w każdym czasie zgody. Dane, o których mowa w zdaniu poprzednim służyć będą administratorowi danych do realizacji celu wyraźnie określonego w treści wyrażonej przeze mnie zgody.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w formularzu przez współadministratorów - Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 w celu umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.