Praca  dla Opiekunek i Opiekunów osób starszych w Niemczech

Blog Opiekunki Jak wygląda pierwszy wyjazd i życie Opiekunki w Niemczech? Relację z pobytu w Monachium prowadzi w formie codziennego bloga jedna z naszych Opiekunek...

2 dni do wyjazdu [wpis nr 4]

Odczuwam stres. Po raz pierwszy i jedyny pochwalę szukanie pracy na własną rękę. Chodząc „od domu do domu” widzisz, gdzie i z kim ci przyjdzie pracować. Możesz ocenić warunki i miejsce. Ale takich ofert jest jak na lekarstwo. W Pronoblu dostałam oferty już po tygodniu od zgłoszenia i korespondencyjnego załatwienia wszystkich formalności (do siedziby agencji mam ok 300 km). Dali mi możliwość wyboru regionu, w którym mieszka senior oraz 4 oferty. Miałam w czym wybierać, bo stawiały na mnie 3 rodziny. Każda z nich otrzymała profil kilku polecanych przez agencję ...

41

3 dni do wyjazdu [wpis nr 3]

Wiele kobiet na forach internetowych pyta o proces rekrutacji w polskich agencjach. Aplikowałam do kilku z nich. Oczywiście tych najczęściej polecanych przez same opiekunki. Ale co ciekawe, na forach internetowych jest o nich więcej negatywnych opinii niż tych pozytywnych. Każdej dostaje się za to samo, a niektóre wpisy mogą zniechęcić. Padło finalnie na Pronobla. Skupię się więc wyłącznie na nim. Zaczęło się od wypełnienia formularza na stronie www.pronobel.pl. Kilka godzin później zadzwonił do mnie dział rekrutacji. Pani wypytała mnie o wykształcenie ...

20

Wprowadzenie [wpis nr 2]

Nigdy wcześniej nie wyobrażałam sobie pracy poza granicami naszego kraju, ale skutecznie przekonał mnie do niej komornik. Jego pojawienie się było konsekwencją dużego kredytu zaciągniętego przez mojego męża na kilka lat przed jego śmiercią. Z polskiej pensji o jego spłacie nie mogło być mowy. Padło na Niemcy i znaną mi z własnego pielęgniarskiego doświadczenia opiekę nad osobami starszymi. Wyjechałam na czarno Jeszcze wtedy nie miałam pojęcia, że ktoś organizuje w Polsce legalnie i profesjonalnie wyjazdy. ` To były 2 lata ciągłego poszukiwania pracy. Ciągłego, ...

27

Przywitanie [wpis nr 1]

Witam. Z tej strony Maria. Mam 54 lata i pochodzę z Dolnego Śląska. Do 2011 roku pracowałam jako pielęgniarka w jednym z wrocławskich szpitali. Zarabiałam, licząc ze wszystkimi dodatkami za nocki, święta i zmiany 1800 zł. Dziś zarabiam ponad 5 tysięcy złotych miesięcznie. Co robię? Opiekuję się osobami starszymi w Niemczech. Tamtejszy język znam perfekcyjnie dzięki mojej mamie. Jestem wdową, matką 2 dorosłych dzieci i od 2 lat szczęśliwą babcią. Uwielbiam czytać i w wolnych chwilach pisać wiersze. Tyle o sobie. Agencja Pronobel poprosiła mnie o pisanie niniejszego ...

40

Nasze certyfikaty

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.U.UE.L.2016.119.1 z dnia 2016.05.04); zwanego dalej Rozporządzeniem, informujemy, iż:
 1. Współadministratorami danych osobowych są Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwice oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8, 44-100 Gliwicach. Dane osobowe przetwarzane są w celu:
  • umieszczenia danych osoby, której te dane dotyczą w bazie kandydatów, prowadzenia postępowań rekrutacyjnych z udziałem osób, których dane dotyczą i podjęcia kontaktu z tą osobą w szczególności w celu przedstawienia jej ofert pracy;
  • zawarcia z osobami, których dane dotyczą umów cywilnoprawnych stanowiących podstawę zatrudnienia przy opiece nad osobami starszymi i wykonywania tych umów, a także podjęcia czynności służących przygotowaniu zawarcia tych umów.
 2. Podanie danych osobowych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne lecz konieczne do skorzystania z formularza kontaktowego. Dane osobowe są przechowywane do czasu wycofania zgody na przetwarzanie tych danych. Wycofanie zgody uniemożliwi umieszczenie osoby, której dane dotyczą w bazie kandydatów i wykorzystanie podanych danych osobowych do kontaktu w szczególności w celu przedstawienia tej osobie ofert pracy.
 3. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Osobie, której dane dotyczą przysługuje też prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 4. Dane osobowe klienta mogą być przekazywane podmiotom trzecim – agencjom pośrednictwa oraz zleceniobiorcom administratora danych osobowych w związku z realizacją umowy dotyczącej zapewnienia pomocy osobom starszym i/lub chorym przy prowadzeniu gospodarstwa domowego.
 5. Dane osobowe są przechowywane przez okres trwania stosunków prawnych wynikających z zawartych umów, a także po ich ustaniu, przez okres przedawnienia roszczeń związanych z realizacją tych umów, wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 6. Przysługuje Pani/Panu prawo uzyskania dostępu do własnych danych osobowych, ich sprostowania i usunięcia, a także żądania ograniczenia przetwarzania oraz przeniesienia danych w warunkach określonych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
 7. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych w każdym przypadku zaistnienia podejrzenia, że przetwarzanie jego danych osobowych następuje z naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
 8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do zawarcia umowy zlecenia/umowy o współpracy w związku z koniecznością identyfikacji strony tej umowy i jej rozliczenia.
 9. Decyzje w oparciu o podane przeze Panią/Pana dane nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany.
 10. Dopuszcza się możliwość pozyskania dodatkowych danych osobowych, na podstawie wyrażonej Panią/Pana przeze mnie, dobrowolnej i odwołalnej w każdym czasie zgody. Dane, o których mowa w zdaniu poprzednim służyć będą administratorowi danych do realizacji celu wyraźnie określonego w treści wyrażonej przeze mnie zgody.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych wskazanych w formularzu przez współadministratorów - Pronobel sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 oraz DE Pronobel sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Gliwicach, ul. Młyńska 8 w celu umieszczenia moich danych w bazie kandydatów i kontaktowania się ze mną w sprawie ofert pracy.